طبق دیدگاه های حکیمان چینی ، شادی و شادابی و سلامت در محیط خانه و خانواده رابطه مستقیم با وضعیت خانه ، وسایل و چینش و آراستن آن ها دارد . آن ها به این قضیه باور دارند که خانه ای که در آن خانم خانه به نظم و انضباط و چیدمان وسایل خانه ، هم چنین بهداشت در خانه اهمیتی نمی دهد او نمی تواند یک محیط سالم ، شاد ، پر نشاطی را برای دیگر اعضای خانواده فراهم سازد.

فنگشویی

شانس چیست و کی به سراغ شما می آید ؟

اگر برای خانه تان گیاه انتخاب می کنید حتما از بامبو هم استفاده نمایید . این گیاه را به صورت فرد بخرید . مثلا 3 یا 5 شاخه از این گیاه را در نزدیکی پنجره تان قرار دهید . بامبو باعث ایجاد شادی ، نشاط و شانس در خانه تان می شود و با گذاشتن آن در خانه تان متوجه خواهید شد که این گیاه چگونه باعث افزایش شادابی فضای خانه تان و بهتر شدن روابط تان در میان اعضای خانواده تان گشته است . سعی کنید یک جای مخصوصی را برای این گیاه در نظر بگیرید و جای آن را زیاد تغییر ندهید .

بگذارید در خانه تان اکسیژن رد و بدل گردد

این عمل را هر روز صبح تکرار کنید به مدت 20 دقیقه پرده های تان را کنار بزنید و پنجره های خانه تان را باز کنید تا هوای تازه وارد اتاق تان شود و نور خورشید به اتاق تان بتابد . این مورد یکی از مهم ترین قوانین فنگ شویی می باشد که باعث سلامت و تندرستی خانواده می گردد و انجام دادن آن به خصوص برای اتاق خواب باعث می گردد که هوای راکد در اتاق خواب به حرکت در بیاید و اکسیژن وارد اتاق گردد .

این کار اگر به صورت روزانه انجام گیرد باعث می گردد که اکسیژن به اعضای خانواده تان نیز برسد . این  عمل برای فضاهایی هم چون حمام و دست شویی واجب است . وارد شدن هوای تازه به سرویس های بهداشتی و تابیدن نور مستقیم خورشید باعث سلامت اعضای خانواده تان می گردد .

ساعت اتاق کارتان به چه صورت است ؟

اگر می خواهید برای اتاق کارتات ساعت بخرید سعی کنید از نوع گرد و یا بیضی شکل آن بخرید . زیرا کارشناسان معتقدند که شکل های گرد ، بیضی از بهترین شکل ها برای تقویت خلاقیت و نو آوری در افراد می باشند . به جز این مورد کار کردن ساعت نیز باعث ایجاد نظم و انضباط دراتاق کارتان خواهد شد و بسیار تأثیر گذار می باشد . برای همین همیشه باتری ساعت اتاق کارتان را چک کنید . اگر ساعت تان خراب شده باشد یا باتری تمام کرده باشد باعث می گردد که شما زمان مناسب برای انجام کار را در طول روز از دست بدهید .

بین کابینت و سلامت کودکان چه رابطه ای وجود دارد ؟

اگر کابینت آشپزخانه تان به هم ریخته هستند باعث می گردد که شما و اعضای خانواده تان یک روز از عمر تان را هدر بدهید . زیرا با بی نظمی در این مکان ها امکان تمیز کردن دیواره و کف کابینت ها از بین می رود افرادی که آشپزخانه های شلوغی دارند کم تر به پاکیزگی و بهداشت آن اهمیت می دهند و با این کار سلامت اعضای خانواده شان را به خطر می اندازند .

بین کفش و شادی چه رابطه ای وجود دارد ؟

همه ی ما بعد از وارد شدن در خانه ورودی در کفش های مان را در می آوریم و سپس وارد خانه می شویم . چینی ها معتقدند که اگر ورودی خانه فرد شلوغ و بی نظم باشد امکان به وجود آمدن نشاط و سلامتی درآن خانه وجود ندارد اگر کفش ها  و دمپایی های اعضای خانواده در هم و به هم ریخته روی هم تلنبار شده باشند این مسئله باعث می گردد تا هر یک از اعضای خانواده با یک منظره نا مناسبی مواجه شوند و این امر با گذشت زمان بر روی نشاط و شادابی خانواده تأثیر خواهد گذاشت .

به شیرهای خانه تان توجه کنید .

یکی دیگر از قواعد مهم فنگ شویی این است که نگذارید شیرهای خانه تان چکه کند زیرا با چکه کردن این شیرها ثروت را از خانه تان دور می کنید . شاید به نظرتان خنده دار بیاید که چطور ممکن است که چکه کردن شیرها ثروت و پول را از شما دور کند و شاید فکر کنید که این مورد خرافات است . اما چینی ها معتقدند که با چکه کردن آب با گذشت زمان بهای قبض آب تان زیاد خواهد شد و این مورد می تواند ثروت و پول را از شما دور کند . برای همین است که چینی ها هیچ وقت اجازه نمی دهند که هیچ شیر آبی در خانه های شان چکه کند .

ساعت های خراب تان را دور بیندازید .

در میان مردمان سرزمین های شرقی مانند هند ، تبت ، چین باوری وجود دارد که اگر در خانه ای ساعتی خراب باشد باید سریعا آن را یا تعمیر کرد و یا دور انداخت . آن ها معتقدند که بودن یک ساعت خراب در خانه مانع از برنامه ریزی می گردد برای همین زمان از دست می رود . به همین دلیل مردمان این گونه سرزمین ها از ساعت های شان به خوبی مراقبت می کنند و در زمان معینی آن را کوک می کنند .

به سادگی می توانید تنوع ایجاد کنید  .

اگر در یافتن راهی ساده و موثر برای ایجاد تغییرات در اتاق پذیرایی هستید ، کم خرج ترین و بهترین کار این است که به تغییر فرم رنگ کوسن مبلمان منزل خود به جای تغییر جای مبلمان فکر کنید .اگر از قبل از کوسن های گرد یا استوانه ای استفاده می کردید . برای تنوع می توانید شکل چهار گوش یا مربع آن را امتحان کنید .

اگر می خواهید درد کم تری بکشید

برای خرید مبلمان اداری باید به استاندارد و ارگو نومیک بودن آن مطمئن شوید . این بدین معناست که ارتفاع آن تا زمین ، نشمین ، زاویه دسته ها و پشتی آن را مورد بررسی قرار دهید . گاهی سازند گان مبلمان به دلیل توجه بر ظاهر زیبا و آراسته ی مبلمان رعایت استاندارد های لازم ، برای ساخت را فراموش می کنند و همین عامل به مرور زمان باعث درد های کمر ، گرفتگی سیاتیک و درد های مفصلی می شود که طبعا این درد ها باعث کم شدن توانایی انسان می شود .

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید