راهنمای خرید ماکروفر

امروزه ماکروفرها با آن غول های عظیم الجثه دهه 70 خیلی تفاوت دارند . در حال حاضر برای خرید ماکروفر انتخاب های فراوانی را پیش رو دارید . برای خرید ماکروفر باید نکاتی را توجه کنید که در ادامه مطلب با آن ها آشنا خواهید شد.

راهنمای خرید مایکرویو

1.در طراحی اصلی ساخت ماکروفر سه مورد وجود دارد که باید در هنگام خرید به آن ها توجه داشته باشید .

نوعی از ماکروفرها توکار هستند که درون دیوار و یا کابینت قرار می گیرند . نوع دیگر آن هایی می باشند که روی فر و یا فر داخل کابینت قرار داده می شوند و نوع دیگر نیز ماکروفرهای معمولی هستند که خودشان یک دستگاه جداگانه ای هستند که می توانید آن را روی کابینت آشپزخانه بر روی میز یا هر جایی که دوست داشته باشید قرار دهید .

2.اگر برای خرید ماکروفر هزینه برایتان مهم است .

این نکته را در نظر داشته باشید که ماکروفرهای رومیزی از دیگر ماکروفرها ارزان نتر هستند علت آن نیز این است که نیاز به نصب ندارد در حالی که در انواع دیگر ماکروفر باید نصب شود .

تنها کاری که بعد از خرید ماکروفر باید انجام دهید این است که یک فضایی را به آن اختصاص دهید و سپس دو شاخه آن را به پریز برق بزنید ولی در دو نوع دیگر باید ماکروفر داخل دیوار کار گذاشته شود و هم چنین باید شرایط مطلوب برای تهویه آن ایجاد گردد .

3.قبل از خرید قدرت ماکروفرتان را مشخص کنید .

ماکروفرها با قدرت وات اندازه گیری می شوند . بالاترین قدرت ماکروفرها 600 وات است البته در بعضی ها به 1400 وات هم است .

اگر در حجم بالا پخت مواد غذایی را انجام می دهید به ماکروفرهای پر قدرت تری نیاز دارید اما اگر برای یک الی دو نفر می خواهید خرید کنید دستگاه های کم قدرت تر نیز کار شما را راه می اندازند  .

اگر هزینه خرید ماکروفرها برای تان اهمیت دارد باید بدانید که نوع رومیزی آن ارزان تر هستند .

4. به اندازه ماکروفری که می خواهید بخرید توجه کنید .

باید در نظر داشته باشید که ماکروفرهای بزرگ تر نیاز به فضای بیش تری دارند هم چنین در هر بار پخت ماده غذایی بیش تری را نیز در خود جای می دهند . بهتر است قبل از خرید جای ماکروفر را در آشپزخانه تان مشخص کنید .

5. ماکروفر معمولی باید این موارد را داشته باشد

بتواند غذا بپزد ، یخ زدایی کند و غذاهای یخچالی را دوباره گرم کند . دقت داشتید باشید که ماکروفری را بخرید که بتواند این کارها را انجام دهد .

6. به عملکردهای ماکروفر دقت کنید .

در اکثر ماکروفرهای جدید یک صفحه چرخانی وجود دارد که باعث می شود که ماده غذایی بچرخد و باعث پختن آن می گردد . در مدل های جدید تر یک المنت وجود دارد که باعث طلایی و ترد شدن غذای پخته شده می گردد .

بعضی ها برای شان مهم است که ماکروفرشان حالت مخصوص ذرت داشته باشد که فقط با یک دکمه بتوانند ذرت آماده کنند .

احتیاط کنید

ماکروفرها معمولا چند منظوره هستند . هنگامی که کاربرد و قدرت هر دکمه بر روی دستگاه تان را فرا گرفتید می توانید غذاهای متفاوتی را طبخ نمایید .

سعی کنید قبل از استفاده دستورالعمل های طبخ را به دقت بخوانید و جزئیات کارهایی را که انجام می دهید را به خوبی یاد بگیرید . تا زمانی که به تمامی عملکردهای دستگاه به خوبی آشنا نشده اید احتیاط کنید .

پخت با ماکروفر

هنگامی که غذای تان را داخل ماکروفر می گذارید مطمئن شوید که غذای تان کاملا پخته شده است و تمامی میکروب های بیماری زای آن از بین رفته است .

به جز غذاهای نیمه آماده داخل ماکروفر ، می توان انواع مواد غذایی را داخل ماکروفر پخت برای مثال برنج ، گوشت ، پاستا ، مرغ ، ماهی ، سیب زمینی ، سبزیجات و ...

پختن میوه جات وسبزی جات داخل ماکروفر ارزش غذایی آن ها را کاملا حفظ می نماید زیرا آب کم تری به آن اضافه می شود و مدت زمان پخت آن نیز کم تر می باشد .

برای پختن مواد غذایی داخل ماکروفر آن ها را به صورت منظم در یک بشقاب درپوش دار قرار دهید و اگر نیاز بود کمی آب به آن بیفزایید . ظرف تان را با در مخصوص بپوشانید اما آن را شل بگذارید تا بخار آن خارج گردد .

بر اثر گرما رطوبت ایجاد می شود که باعث از بین رفتن باکتری های بیماری زا می گردد .

قطعات بزرگ گوشت را در بالاترین قدرت آن نپزید . قطعات بزرگ گوشت را با مدت زمان طولانی تری بپزید . زیرا گرما به مغز گوشت نفوذ کرده و سطح روی آن بیش از اندازه پخته نمی شود .

در هنگام خرد کردن گوشت آن را به قطعات مساوی خرد کنید زیرا غذای تان یکنواخت پخته خواهد شد .

هنگامی که مدت زمانی از پخت غذای تان گذشت آن را هم بزنید تا نقاط سرد که باکتری های مضر داخل آن باقی مانده است نیز پخته شود .

این عمل به یکنواختی پخت نیز کمک می کند . مرغ و ماهی و گوشت را می توان در ماکروفر پخت اما باید آن را بررسی کنید تا داخل شان نیز پخته شود این کار از روی رنگ آن نیزمی توان تشخیص داد .

بعد از این که زمان پخت تمام شد و ماکروفر خاموش شد امکان  دارد هنوز پخت غذا ادامه داشته باشد بنابراین زمانی را برای استراحت در نظر بگیرید و بلافاصله غذا را از داخل ماکروفر بیرون نیاورید .

قبل از خرید ماکروفر مضرات آن را کاملا مطالعه نمایید سپس اقدام به خرید نمایید .

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید