درخشندگی و تمیزی قسمت های مختلف خانه

درخشندگی و تمیزی قسمت های مختلف خانه برای هر کد بانوی خانه دار ، بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد ؛ بنابراین ما در این مقاله سعی کرده ایم راه کار هایی کلیدی و پر کاربرد را برای شما عزیزان بیان کنیم تا قسمت های مختلف خانه تان از تمیزی برق بزند .

تمیز کردن مایکروفر :

مایکروفر علی رغم استفاده های بی شمار و زیادی که دارد ، گاهی ممکن است موجب دردسر خانم خانه شود زیرا دیواره های آن به شدت لکه گرفته و موجب از دست جلوه ی آشپزخانه می شود . برای تمیز کردن مایکروفر سه راه کار وجود دارد که در زیر برای شما به تفصیل بیان می کنیم .

راه کار 1 ) استفاده از آب لیمو ترش :

آب یک لیمو ترش نسبتا بزرگ را درون یک و یک چهارم فنجان آب معمولی بریزید و خوب مخلوط کنید ، سپس محلول آب لیمو ترس و آب معمولی را در ظرف مخصوص مایکروفر بریزید و آن را درون مایکروفر گذاشته و مایکروفر را به مدت 5 الی 10 دقیقه ( بسته به جرم و لکه های مایکروفر ) روشن کنید .

البته کابینت mdf یا کابینت های گلاس را نیز بهتر است از چربی پاک نمایید.

پس از این مدت با یک حوله ی نرم و تمیز تمامی دیواره های مایکروفر را جرم زدایی کنید و از درخشندگی آن لذت ببرید .

راه کار 2 ) استفاده از سرکه :

یک دوم پیمانه سرکه را درون ظرف مخصوص مایکروفر ریخته و چند دقیقه درون مایکروفر روشن قرار دهید ، پس از این مدت ظرف حاوی سرکه را خارج کرده و همانند روش قبل با یک حوله ی نرم و تمیز تمامی دیواره های مایکروفر را جرم زدایی کنید .

راه کار 3 ) استفاده از جوش شیرین :

مقداری جوش شیرین را در آب حل کنید و در ظرف مخصوص مایکروفر بریزید و سپس ظرف را به مدت 20 دقیقه درون مایکروفر روشن قرار دهید ، پس از این مدت با استفاده از یک حوله ی مرطوب و تمیز تمامی دیواره های مایکروفر را برق بیاندازید .

استفاده از جوش شیرین نسبت به دو روش قبل دارای کارآیی بیشتری می باشد زیرا علاوه بر جرم زدایی مایکروفر موجب از بین رفتن بوی مانده غذا نیز می شود .

درخشندگی کف اتو :

برای درخشندگی کف اتو کافی است اتو را داغ کرده سپس مقداری نمک کف آن بپاشید ( مراقب دستان خود باشید . ) پس از آن متوجه درخشندگی کف اتو خواهید بود .

درخشندگی ظروف شیشه ای :

معمولا ظروف شیشه ای خیلی زود لک می شوند و منظره بسیار بدی به خود می گیرند اما اصلا نگران نباشید ، کافی است مقداری مایه ظرف شویی را بر روی فویل آلومینیوم ریخته و سپس به آرامی ظروف شیشه ای را شست و شو کنید .

نکته : این کار را به آرامی انجام دهید زیرا فویل آلومینیومی موجب خش افتادن بر روی ظروف شیشه ای می شود .

در آخر چند نکته ریز از مهارت های خانه داری برای شما عزیزان بیان می کنیم .

1 ) برای کندن استیکر های رنگی از روی دیوار از روغن بچه استفاده کنید ، به این صورت که چند قطره روغن بچه را بر روی دیوار بریزید و سپس به راحتی استیکر های رنگی را از دیوار بدون زخم شدن آن ، جدا کنید .

2 ) برای زدودن گرد و غبار بر روی شمع ها ، آن ها را با جوراب زنانه ی ساق بلند و مرطوب بپوشانید و با این کار به راحتی تمامی گرد و غبار را از شمع ها جدا نمایید .

3 ) برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع در اسفنج ها بهتر است اسفنج های مرطوب را بر روی یک پایه گیره ای آویزان کنید .

4 ) برای جلوگیری از ایجاد خش توسط پایه های چوبی صندلی بر روی کف اتاق ، کف این پایه ها را با جوراب زنانه بپوشانید تا دیگر پایه های صندلی موجب خش افتادن کف اتاق نشوند .

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید