برق انداختن آشپزخانه و کابینت آشپزخانه شما

ما در این مقاله به شما عزیزان کمک می کنیم تا آشپزخانه ای تمیز داشته باشید و با ارائه ی یک سری راه کار های اصولی و در عین حال ساده آشپزخانه و کابینت آشپزخانه ی خود را برق بیاندازید .

راه کار 1 ) برق انداختن و تمیز کردن مایکروویو :

برای تمیز کردن مایکروویو کافی است یک دستمال و یا حوله ی خیس را درون آن قرار دهید و مایکروویو را 2 الی 3 دقیقه روشن کنید . بخار آب های ایجاد شده تمامی جرم های درونی مایکروویو را از بین خواهد برد . سپس با یک دستمال خشک و تمیز می توانید درون مایکروویو را تمیز کنید .

معمولا مایکروویو ها پس از مدتی استفاده ، بوی بدی به خود می گیرند . اما اصلا نگران نباشید ، کافی است یک فنجان آب معمولی را با نصف فنجان آب لیموی تازه مخلوط کرده و درون مایکروویو قرار دهید و به مدت 3 الی 5 دقیقه آن را روشن کنید تا بوی نامطبوع درون مایکروویو به طور کامل از بین رود .

راه کار 2 ) برق انداختن و تمیز کردن پارچ مخلوط کن :

پارچ یا کاسه ی مخلوط کن ها پس از مدتی استفاده از آن ها ، جرم و لکه می گیرند برای بر طرف کردن جرم و لکه های موجود در پارچ مخلوط کن کافی است در آن کمی آب و یک قطره مایع ظرف شویی بریزید و سپس به مدت 20 ثانیه مخلو کن را روشن کنید ، سپس آن را آب کشی نمایید به این ترتیب شما شاهد تمیزی و برق افتادن پارچ مخلوط کن خود خواهید بود .

راه کار 3 ) برق انداختن و تمیز کردن قوری پیرکس :

پس از درست کردن چای یا قهوه درون قوری های پیرکس ، لکه های قهوه ای رنگی درون آن ایجاد شده و جلوه ی بدی را قوری های پیرکس می دهد . برای از بین بردن این لکه های کافی است یک چهارم قوری پیرکس را با یخ پر کرده ، سپس دو قاشق نمک را با آب لیموی تازه مخلوط کرده و به یخ اضافه کنید و بعد از دو دقیقه آن را آب کشی کنید تا شاهد تمیزی قوری پیرکس خود باشید .

نکته : همین کار را برای لیوان ها و پارچ های شیشه ای نیز می توانید انجام دهید .

راه کار 4 ) برق انداختن و تمیز کردن ماهی تابه های تفلون :

برای تمیز کردن ماهی تابه های تفلون ، هرگز آن ها را با اسکاچ و یا مایع ظرف شویی نشویید . به جای استفاده از مایع ظرف شویی کمی نمک را به کمک دستمال کاغذی به کف ماهیتابه به آرامی بمالید و سپس آن را با آب و اسفنج نرم آب کشی کنید .

نکته : برای دوام بیشتر ماهی تابه های تفلون می توانید پس از شستن و آب کشی آن ها ، مقداری روغن مایع را کف آن بمالید و کف ماهی تابه را کمی چرب کنید .

راه کار 5 ) برق انداختن و تمیز کردن رنده :

برای تمیز کردن رنده ها از یک برس کوچک و یا یک مسواک کمک بگیرید ، به این ترتیب که برس یا مسواک را به لا به لای آن بکشید و رنده را برق بیاندازید .

راه کار 6 ) برق انداختن و تمیز کردن آسیاب برقی :

برای تمیز کردن آسیاب برقی ، کمی برنج خام را درون دستگاه بریزید و سپس آن را آسیاب کنید به این ترتیب هم جرم و لکه های آسیاب گرفته می شود و هم بوی برخی ادویه جاتی که در آن آسیاب کرده اید ، از بین می رود .

راه کار 7 ) برق انداختن و تمیز کردن سینک ظرف شویی کابینت آشپزخانه :

برای برق انداختن سینک ظرف شویی کافی است ؛ چند تکه یخ با کمی آب و سرکه درون آن بریزید و مسیر خروجی آب را ببندید و پس از بیست دقیقه آن را بشویید تا شاهد برق افتادن سینک ظرف شویی آشپزخانه ی خود باشید .

راه کار 8 ) برق انداختن و تمیز کردن فنجان های چینی :

برای تمیز کردن لکه ی چای یا قهوه از فنجان های چینی ، کافی است کمی سرکه و نمک را درون آن ها بریزید سپس فنجان ها را آب کشی کنید و از تمیزی وبرق افتادن فنجان های چینی خود لذت ببرید .

1 نظر

  1. هزینه حمل ونصب از تهران به رشت چند درصد هست

یک نظر بگذارید