طراحی کابینت

طراحی کابینت آشپزخانه سه بعدی و دکوراسیون داخلی

هزینه طراحی کابینت آشپزخانه سه بعدی

نوع طراحی سه بعدی (3D)هزینه طراحی (تومان)
طراحی کابینت مدرن800.000 تومان
طراحی کابینت کلاسیک990.000 تومان
طراحی دکوراسیون داخلیبر حسب متراژ و نوع طرح

جهت سفارش طراحی کابینت آشپزخانه سه بعدی با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تلفن سفارش طراحی : 09104309660


نمونه ای از طراحی کابینت آشپزخانه انجام شده توسط ما


تلفن سفارش طراحی : 09104309660


چگونگی طراحی کابینت آشپزخانه ای که عاشق آشپزی در آن می شوید

برای اطمینان از داشتن آشپزخانه ای که هم زیبا باشد و هم کاربردی به یک برنامه‌ریزی دقیق نیاز داریم. در اینجا به بیست نکته مهم در طراحی کابینت آشپزخانه اشاره می کنیم.

زندگی در آشپزخانه جریان دارد. از صبحانه‌های عجله‌ای گرفته تا وعده‌های غذایی خانوادگی و دعوت کردن دوستان به نوشیدن یک فنجان چای، آشپزخانه فعال‌ترین بخش خانه است. باید در عین پرکاربرد بودن زیبا هم باشد. چه مشغول آشپزی باشید و چه مشغول تمیزکردن، خوردن یا پذیرایی کردن از میهمانانتان، باید از حضور در آشپزخانه لذت ببرید و طراحی هوشمندانه آشپزخانه به این امر کمک می‌کند. اگر تصمیم به بازسازی کابینت آشپزخانه گرفته‌اید یا می‌خواهید یک کابینت آشپزخانه جدید طراحی کنید، با به‌کارگیری این نکات می‌توانید محیطی لذت‌بخش برای خود ایجاد کنید. برای طراحی کابینت آشپزخانه ای که در عین زیبا بودن پاسخگوی همه نیازهای شما باشد از پیشنهادهای ما در زمینه طراحی کابینت، چیدمان و ملزومات یک آشپزخانه ایده‌آل پیروی کنید.

 1. فضاهای غیرضروری را حذف کنید

هنگامی که در حال طراحی کابینت آشپزخانه هستید به این فکر کنید که در آشپزخانه بیشتر تصمیم به انجام چه کاری دارید. با نزدیک هم قراردادن همه وسایل موردنیاز برای انجام یک کار، در وقت و انرژی موردنیاز برای انجام یک کار صرفه‌جویی می‌شود. برای مثال لیوان‌ها، پودر قهوه و دیگر ملزومات درست‌کردن قهوه را کنار دستگاه قهوه‌ساز قرار دهید. مطمئن باشید سحرخیزترین فرد خانواده به‌خاطر این کار قدردان شما خواهد بود. به همین ترتیب، وسایل بسته‌بندی و ظروف پلاستیکی را در کمدی نزدیک محل بسته‌بندی غذاهای اضافه قرار دهید. برای سهولت مراحل شستشو، بشقاب‌ها و کاسه‌ها را نزدیک ماشین ظرف‌شویی قرار دهید.

 1. فضاسازی مناسبی انجام دهید

اطمینان حاصل کنید که بین کابینت و میز اوپن فاصله مناسبی برای سهولت در رفت‌وآمد وجود دارد. به‌عنوان یک قانون کلی، حداقل پهنای محل‌های گذر در سرتاسر آشپزخانه باید 90 سانتیمتر باشد. راهروی محل قرارگرفتن اجاق‌گاز در آشپزخانه‌های تک اجاق باید با عرض 100 سانتیمتر و در آشپزخانه‌های دو اجاق باید با عرض 120 سانتیمتر طراحی شود. هنگام طراحی میزها و کانتر آشپزخانه باید این اندازه‌ها را مدنظر قرار داد.

 1. رفت‌وآمد آشپزخانه را مدیریت کنید

هنگام طراحی کابینت آشپزخانه، محل رفت‌وآمد افراد را در نظر بگیرید. مطمئناً تمایلی ندارید که فردی که مشغول آشپزی است با افرادی که در حال رفت‌وآمد هستند برخورد کند. اگر آشپزخانه در مسیر رفت‌وآمد به اتاق‌های دیگر است، اطمینان حاصل کنید که اجاق‌گاز در مسیر تردد قرار نداشته باشد.

قراردادن یک میز در وسط آشپزخانه راه مناسبی برای جداکردن بخش کاری آشپزخانه و قسمت عمومی آن است. با این روش، اعضای خانواده و دوستان می‌توانند بدون اینکه برای آشپز مزاحمتی ایجاد کنند با او صحبت کنند.

همچنین، یخچال باید برای افرادی که از آشپزخانه رد می‌شوند و افرادی که مشغول آشپزی یا تمیزکاری هستند در دسترس باشد.

 1. به کنج‌های کابینت دقت کنید

هنگام نصب کابینت‌ها و تجهیزات به کنج‌ها دقت کنید‌. برای کاربرد حداکثری کابینت‌ها و تجهیزات آشپزخانه، به‌گونه‌ای کابینت آشپزخانه را طراحی کنید که درب‌ها بدون برخورد با هم به طور کامل باز شوند. تجهیزات آشپزخانه را دور از کنج‌ها قرار دهید و اطمینان حاصل کنید درصورتی‌که درب‌ها به طور هم‌زمان باز شوند به هم برخورد نمی‌کنند. اگر باید تجهیزات را در کنج‌های تنگ قرار دهید، دستگیره‌ها را پایین قرار دهید. دسته‌ها، دستگیره‌ها و دسته‌های تجهیزاتی که خیلی برآمده هستند، باعث می‌شود که درب کابینت‌هایی که در کنج قرار دارند به‌سختی باز شوند.

 1. مایکروفر را در ارتفاع مناسبی قرار دهید

ارتفاع و محل قرارگرفتن مایکروفر بستگی به آشپز و آشپزخانه دارد. ارتفاع مناسب برای قراردادن مایکروفر برای بزرگسالان، 40 سانتیمتر بالاتر از میز اوپن است.

 1. کارکرد اوپن را مشخص کنید

در طراحی کابینت آشپزخانه ابتدا باید کارکرد اوپن را مشخص کرد و بعد اقدام به طراحی آن کرد. قبل از طراحی کابینت اوپن، کارکرد اوپن را برای خود مشخص کنید. برای مثال اگر می‌خواهید روی اوپن آشپزی کنید و غذا بخورید طوری فضاسازی کنید که فاصله مناسبی بین اجاق‌گاز و محل خوردن غذا وجود داشته باشد. برای کاربرد بیشتر اوپن می‌توان سینک یا ماشین ظرف‌شویی را هم روی آن قرار داد.

 1. کنار تجهیزات صفحه کابینت قرار دهید

قراردادن صفحه کابینت یا میز در کنار تجهیزات، باعث می‌شود برای قراردادن ظرف‌های داغی که از اجاق‌گاز یا مایکروفر بیرون می‌آوریم فضایی در اختیار داشته باشیم. این صفحات کابینت یا میزها در آماده‌سازی غذا هم بسیار به ما کمک می‌کنند. هنگام طراحی کابینت آشپزخانه، در دو طرف اجاق‌گاز و یخچال صفحه کابینتی به اندازه حداقل 40 سانتیمتر قرار دهید. قراردادن این صفحه در کنار تجهیزات کوچکی مانند چای‌ساز یا توستر هم بسیار مهم است.

 1. به سطح میز اوپن توجه کنید

برای انتخاب سطح اوپن به نیازهای خود برای آماده‌سازی غذا توجه کنید. افرادی که به آشپزی علاقه دارند نیازمند فضای بیشتری (معمولاً بین اجاق‌گاز و سینک) هستند تا کسانی که خیلی غذا درست نمی‌کنند یا وعده‌های اصلی غذایی را آماده نمی‌کنند. بعلاوه طراحی صفحه کابینت‌هایی با ارتفاع مختلف، هم باعث سهولت در آشپزی می‌شود و هم کودکانی که دوست دارند در آماده‌کردن غذا مشارکت کنند راحت‌تر می‌توانند این کار را انجام دهند.

 1. تجهیزات آشپزخانه را دوبرابر کنید

اگر خانواده پر جمعیتی دارید یا زیاد آشپزی می‌کنید، سعی کنید هنگام طراحی کابینت آشپزخانه، تجهیزاتی که بیشتر مورداستفاده قرار می‌دهید را دوبرابر کنید. یک مایکروفر دیگر یا یک یخچال کوچک یا طبقه اضافه یخچال که به طور مثال در انتهای آشپزخانه قرار بگیرد، باعث گسترش فضای کار آشپزخانه و جداشدن محل آماده‌سازی غذاهای سرپایی از محل آشپزی می‌شود. برای آماده‌سازی خوراکی مدرسه بچه‌ها مکان مناسبی تعیین کنید.

 1. محل قرارگیری اجاق‌گاز را مشخص کنید

به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که همه ملزومات آشپزی اطراف اجاق‌گاز قرار بگیرد. برای قراردادن روغن‌های آشپزی، ظروف و ادویه‌جات، طبقه‌ای در کنار یا پشت اجاق‌گاز قرار دهید. کابینت آشپزخانه را به‌گونه‌ای طراحی کنید که برای نگه‌داری وسایل آشپزی کشوهایی نزدیک اجاق‌گاز یا زیر آن قرار داشته باشد. برای فضاسازی بیشتر، برای نگه‌داری ماهی تابه‌ها و قابلمه‌های پرکاربرد گیره‌های S مانندی در لبه‌های هود قرار دهید.

 1. کتری پرکن نصب کنید

از بردن کتری‌های پر از آب از سینک به اجاق‌گاز خسته شده‌اید؟ یک شیر متحرک که با نام کتری پرکن هم شناخته می‌شود که نزدیک اجاق‌گاز نصب شود به شما کمک می‌کند نزدیک جایی که می‌خواهید کتری را گرم کنید پر کنید. همچنین می‌توانید برای پرکردن کتری روی اجاق‌گاز، یک شلنگ بلند از شیرآلات اصلی به سمت اجاق‌گاز نصب کنید.

 1. در نگهداری چاقو هوشمندانه عمل کنید

چاقوها را روی یک نوار آهنربایی قرار دهید. این نوار را بالای میزی که معمولاً برای خردکردن مواد غذایی استفاده می‌کنید قرار دهید. به‌این‌ترتیب می‌توانید چاقوی مناسب برای کاری که می‌خواهید انجام دهید را انتخاب کرده و چیزهای خطرناک را دور از دسترس کودکان قرار می‌دهید.

 1. فرایند بازیافت را تسهیل کنید

مکانی را برای دور انداختن زباله‌ها و زباله‌های قابل بازیافت قرار دهید. در یکی از کابینت‌ها محفظه‌های جداگانه‌ای برای جمع‌آوری زباله‌های شیشه‌ای، پلاستیکی و فلزی قرار دهید. یک کشوی جداگانه هم برای نگهداری روزنامه و کاغذهای قابل بازیافت قرار دهید.

 1. همه چیز را در دسترس قرار دهید

هنگام چیدن انباری و دیگر محل‌های نگهداری مواد غذایی، موادی که می‌خواهید ذخیره‌سازی کنید را مشخص کرده و ارتفاع بطری‌ها و وسایل پرکاربرد را اندازه‌گیری کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید انباری را با ارتفاع مناسب طبقه‌بندی کنید و مطمئن باشید که همه چیز به‌خوبی در جای خود قرار خواهد گرفت. هنگامی که هنوز در حال طراحی کابینت آشپزخانه هستید، می‌توانید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که برخی از تجهیزات کوچک آشپزخانه در انباری قرار بگیرد. در این صورت برای این تجهیزات هم فضای کافی در نظر بگیرید.

 1. محلی برای اطلاع‌رسانی در نظر بگیرید

در محلی که در دیدرس همه قرار داشته باشد، مثلاً کنار یخچال، محلی برای اطلاع‌رسانی تعیین کنید. یک تابلوی اعلانات، تخته سیاه یا تخته وایت برد روی دیوار نصب کنید تا بتوانید برای یادآوری یا تهیه لیست خرید از آن استفاده ‌کنید. یک تقویم، دفترچه یادداشت و چند خودکار و مداد در یک کشو یا سبدی که روی دیوار نصب شده قرار دهید.

 1. طراحی کابینت با پریزهای برق مورد نیاز

اطمینان حاصل کنید که در محل‌هایی که برای قراردادن چای‌ساز، توستر، مخلوط‌کن و دیگر تجهیزات آشپزخانه در نظر گرفته‌اید به اندازه کافی پریز برق طراحی کرده باشید. در قسمت‌های پشتی و اطراف اوپن چند پریز برق نصب کنید تا هروقت به برق نیاز داشتید در دسترس شما باشد. برای کاربرد بیشتر، روی صفحه کابینت پریز با چند سه‌راهی و پورت USB در نظر بگیرید که در صورت لزوم بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

 1. زمان تمیزکردن آشپزخانه را کاهش دهید

طراحی کابینت خوب باعث کاهش زمان موردنیاز برای تمیزکردن آشپزخانه می‌شود. برای مثال طبقات شیشه‌ای یخچال برخلاف طبقات سیمی، باعث جلوگیری از ریختن مواد غذایی از طبقات بالابه‌پایین می‌شود. سینک‌های سیفون دار یا توکار لبه‌هایی ندارند که باعث جمع‌شدن آشغال شود. سینک‌های فلزی چرک‌تاب‌تر از سینک‌های براق هستند.

 1. از طراحی ردیف‌های طولانی کابینت اجتناب کنید

دیوار آشپزخانه‌هایی که پوشیده از کابینت هستند هیچ جذابیتی ندارند. با اضافه‌کردن جزئیات جذابی مانند درب‌های شیشه‌ای، دکوری‌ها و طبقات تزیینی در بین کابینت‌ها، از ایجاد ردیف‌های طولانی جلوگیری کنید. همچنین در بین کابینت‌ها می‌توانید از طبقات نگهدارنده استفاده کنید.

 1. در آشپزخانه‌های کوچک از رنگ‌های روشن استفاده کنید

رنگ‌های تیره باعث کوچک‌تر به نظر رسیدن یک مکان کوچک و ناخوشایند شدن محیط می‌شود. در طراحی کابینت آشپزخانه از رنگ‌های روشن استفاده نمایید تا آشپزخانه کوچکتان بزرگ‌تر به نظر برسد. برای دسترسی به بیشترین میزان نور، از هالوژن و نورهای بیشتر در آشپزخانه استفاده نمایید.

 1. یک نقطه مرکزی در نظر بگیرید

در طراحی کابینت آشپزخانه خود یک نقطه مرکزی در نظر بگیرید که چشمگیر و جذاب باشد. کاشی‌هایی با رنگ‌های جیغ، کف‌پوش‌های فانتزی، هودهای متناسب، کابینت‌های آشپزخانه روشن یا اوپن های طرح‌دار همگی باعث جلب‌توجه می‌شوند. بعد از تعیین نقطه مرکزی، آن قسمت را با جزئیات ملایم‌تر و درعین‌حال چشمگیر کامل کنید.


نمونه ای از طراحی کابینت آشپزخانه انجام شده توسط ما

جهت طراحی کابینت به صورت غیرحضوری می بایست ابعاد آشپزخانه خود را اعلام نمایید تا بر اساس آن طراحی انجام شود.

طراحی کابینت آشپزخانه در مدل های مختلف :

یکی از نکات اصولی برای طراحی کابینت آشپزخانه ، طراحی کابینتی زیبا و کاربردی می باشد یک کابینت مناسب علاوه بر زیبایی باید کاربر پسند نیز باشد.

در طراحی کابینت آشپزخانه باید تفاوت سلیقه خانواده ها و نوع نیاز آن ها لحاظ گردد به عنوان مثال در خانه های کوچک که تبع آشپزخانه کوچکی هم دارند نیاز است بهترین استفاده از فضای داخلی کابینت در طراحی کابینت لحاظ گردد تا تمام وسایل آشپزخانه در جایگاه مناسب قرار گرفته و به اصطلاح user-friendly باشد. علاوه بر این مورد زیبایی نیز باید در طراحی کابینت آشپزخانه لحاظ گردد.

در آشپزخانه های کوچک بهتر است از رنگ کابینت روشن استفاده گردد تا فضای آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد. در انتخاب رنگ های کابینت دقت کافی را داشته باشید زیرا تنوع رنگ و طرح های ام دی اف بسیار زیاد می باشد. می توانید از طراح کابینت خود بخواهید چند رنگ و طرح مختلف را برای شما طراحی نماید تا با دید بازتری پس از طراحی کابینت آشپزخانه آن را سفارش دهید. پس از طراحی کابینت در این سایت می توانید آن را به کارخانه ما سفارش دهید تا بر اساس همان طرح کابینت شما ساخته و اجرایی شود.

نکاتی در مورد طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه ها بیشترین سهم استفاده و هزینه از هزینه های دکوراسیون داخلی را به خود اختصاص می دهند اما متاسفانه در ایران کمترین هزینه را برای طراحی کابینت آشپزخانه در نظر میگیرند.
تصمیم داریم برای شما مطالبی کابردی جهت ایده گرفتن در طراحی کابینت آشپزخانه سه بعدی قرار دهیم امیدوارم مفید باشد.
بطور مثال قرار دادن بعضی از وسایل آشپزخانه در معرض دید میتواند در تزیین دکوراسیون ما خیلی تاثیر داشته باشد و حتی در صمیمی تر شدن فضای طراحی کابینت آشپزخانه ما تاثیر گذارد یا مبلمانی که برای آشپزخانه استفاده میکنیم با نهایت رعایت استانداردها باشد بطور مثال بین کابینت آشپزخانه و نهار خوری باید حداقل 100 سانتی متر فاصله باشد.
نور پردازی تاثیر به سزایی در طراحی کابینت آشپزخانه دارد با نور پردازی صحیح میتوان کابینت آشپزخانه کوچک را تا 1.5 برابر بزرگ تر نشان داد. یا مورد دیگری که برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه استفاده میشود استفاده از کشوهای بزرگ  یا به اصطلاح 50 کیلویی می باشد که فوق العاده کابردی هم است.
باز مورد دیگری که در طراحی کابینت آشپزخانه برای استفاده بهتر از فضای آشپزخانه استفاده میشود این است که در طراحی آشپزخانه، کابینت ها را تا سقف بالا برده و از فضای بالایی آن به عنوان انبار وسایلی که کمترین استفاده را دارند استفاده کنیم.

ما بین کابینت و کابینت رو به رویش یا حتی هر فضای دیگری که رو به رویس است باید 120 سانتی متر فاصله باشد. علت آن هم این است که زمانی که رو به روی کابینت زانو میزنید و فرد دیگری قصد عبور دارد امکان عبور برایش فراهم باشد.
در آشپزخانه از مثلث کار استفاده کنید این مثل شامل این 3 مورد می باشد:گاز ، یخچال و سینک ظرفشویی.
فاصله ی هر مورد از این مثلث کار تا هم یک ضلع از مثلث کار را تشکیل میدهدهر ضلع این مثلث باید حدقل 3.6 متر تا 6.6 متر باشددر صورتی که کمتر شاهد چنین چیزی در ایران می باشم. بهتر است بهترین مکان طراحی کابینت آشپزخانه را به سینک اختصاص دهیم.

تلفن سفارش طراحی : 09104309660