19 نکته در آشپزخانه که هر صاحب خانه ای باید در موردش بداند

امروزه آشپزخانه مهمترین فضا در خانه است. ما پیوسته آن را قلب خانه می نامیم، جاییکه در آن غذای تازه می پزیم، مهمانان را سرگرم می کنیم، کارهایمان را انجام می دهیم، پیام می فرستیم و البته گهگاهی به تماشای تلویزیون می پردازیم؛ اما با این همه توجه به کاربرد، خرت و پرتهای زیادی هستند که نیاز به نعمیر، جایگزینی، تغییر جزئی، پاکسازی و ساماندهی دارند. به همین خاطر لازم است شما خود را با برخی فنون آشپزخانه مجهز کنید، بنابراین می توانید از چیزی که مهمتر از همه است اطلاع داشته باشید. در اینجا 19 نکته مناسب برای هر سکنه خانه هست که لازم است بدانند.

 1. یک سینک آشپزخانه جدید انتخاب کنید. آیا در آشپزخانه تان چیزی هست که بیش از سینک استفاده شود؟ شک دارم. به همین خاطر است که انتخاب مورد درست از اهمیت برخوردار است، سایز، عرض، سبک برای فضای مورد نظر.
 2. یک شیر آشپزخانه جدید انتخاب کنید. مطمئناً یک شیر برای کارهای عملی ضرورت دارد، اما همچنین به توصیف سبک آشپزخانه کمک می کند.
 3. شیر آشپزخانه تان را جایگزین کنید. این پروژه ایست که به اندازه کافی برای هر مالک ساده است.
 4. کابینت هایتان را روکش جدید بدهید. هزینه های خرید یا ساخت کابینت های جدید را می توان سریع افزود. روکش دادن باید بیشتر در استطاعت شما باشد و می توانید 10 سال به عمر کابینت هایتان بیفزایید.
 5. کابینت هایتان را با رنگ جدید رنگ آمیزی کنید. شاید روکش دادن چیزی نباشد که مورد نیاز شماست ولی یک رنگ جدید شاد لازم باشد. این یک گزینه ایست که بیشتر کمک به بودجه می کند تا جایگزینی.
 6. یاد بگیرید چگونه در مورد سبک در کابینت آشپزخانه صحبت کنید. آیا می دانید کابینت درونی، روکش جزئی و روکش کامل چیست؟ این اطلاعات ناچیز تأثیر عظیمی بر نحوه دید، طرح، یا بازسازی آشپزخانه تان خواهد داشت.
 7. دسته و دستگیره کابینت جدیدی را انتخاب کنید. این کار به سادگی چیزی که بنظر می رسد نیست. مدل‌های مختلفی از دسته و دستگیره و لولا وجود دارد. کتاب ایده ما به شما کمک می کند تا آغاز به کار کنید.
 1. انبار در بریدگی ها ایجاد کنید. فضاهای بکارنرفته زیر کابینت‌ها را دیده اید؟ این قسمت فرصت ذخیره جالبی را فراهم می آورد.
 2. همه چیز را ساماندهی کنید. ما چیزهای زیادی در آشپزخانه نگه می داریم، از انباری و قفسه ها گرفته تا کابینت‌ها و وسایل برقی. چیزی که نیاز دارید یک طرح کامل برای گذاشتن هر چیز به ترتیب است.
 3. بخشی برای نامه و پیام‌ها بگذارید. البته ریخت و پاش از خارج آشپزخانه، به شکل نامه، یادداشت و غیره می آید. ریخت و پاش را با مرکز پیام خود کنترل کنید.
 4. بگذارید فضای سفید، سفید بنظر آید. آشپزخانه کاملاً سفید هنوز هم غوغا می کند. ولی باز هم بستگی به صاحب‌خانه دارد که آن را تمیز نگه دارد. نکات و ترفندهای کلیدی را یاد بگیرید.
 5. گچ‌های کاشی‌ها را تمیز کنید. آیا کاری هم سخت تر از تمیز کردن گچ‌های کاشی در دنیا وجود دارد؟ احتمالاً نه.
 6. تخته برش را تمیز کنید. تخته برش و گوشت بری را تمیز نگه دارید. تمیز نگه داشتن آن‌ها باید جزئی از کار عادی روزمره تان باشد.
 7. برای کارها ابزار مناسب را بردارید. آشپزخانه ای بدون وسایل و ظروف مناسب مفید نیست. پس دقیقاً چه نیاز دارید؟
 8. وسایل را عاقلانه بخرید. هیچ دو اجاق یا ماکروویو یا یخچالی برابر ساخته نشده اند. در خرید زیرک باشید.
 9. جایی برای ایستاندن تبلت و کتاب آشپزی بسازید. این کار بنظر خیلی ساده می آید، ولی این وسیله کوچک گذران در آشپزخانه را بسیار راحت تر می کند.
 10. یک جای راحت برای شارژ کردن و پنهان کردن سیم‌ها پیدا کنید. تاخت و تاز بی امان وسایل تکنولوژی در زندگی ما بسیار با سرعت برای آشپزخانه هایمان رخ داده که باعث می شود کلی سیم و وسایل ریخت و پاش باشد. در اینجا روشی خلاقانه برای پیچاندن آن‌ها وجود دارد.
 11. کاشی کاری آشپزخانه کار بگذارید. یک کاشیکاری آشپزخانه می تواند حس و حال آشپزخانه را تغییر دهد. مسئله اصلی این است که اگر کاشی انتخاب می کنید، پروژه ایست که خودتان شاید قادر به انجامش باشید.

اگر نمی دانید چطور انجامش دهید پس باید یک فرد حرفه ای استخدام کنید تا کاشیکاری را تغییر دهد.

 1. انباری به کاشی کاری زمینه برای آویزان کردن ماهی تابه ها، قابلمه ها و ظروف آشپزخانه بیفزاید. آیا قبلاً کاشیکاری کرده اید ولی می خواهید بهتر از آن استفاده کنید. نصب سیستم‌هایی برای آویزان کردن وسایل و ماهی تابه ها روشی خوب برای دو برابر نمودن دیوار است.

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید