بهترین لوازمات زمستانی برای آشپزخانه

پس از گذشت جشنهای فصل تعطیلات، معمولاً یک حالت افسردگی تا چند ماهی که منتظر رسیدن بهار هستید بروز می کند. اگر چنین چیزی در خانه شما روی می دهد، با گلها به جنگ آن بروید. و چون زمان زیادی در آشپزخانه صرف می شود، اینجا جاییست که با تزئینات بشاش می توانید از آن لذت ببرید.

یک سطل قلعی ساده که پر از شاخه های رنگارنگ گل گلایول شده، مطمئناً فضا را روشن می کند. خوشبختانه این گلها در طول سال در مغازه های گلفروشی در دسترس اند.

 عمر این گلها 6 تا 10 روز است، و غنچه ها تا حد ممکن باز می شوند.

اگر ساقه گلها را با چاقوی بطور کج ببرید و و فوراً در آب قرار دهید، گلها تازه تر باقی می مانند. قسمت مهم این است که نگذارید نزدیک بریدگی حباب هوا تشکیل شود، چون نمی گذارد آب از ساقه عبور کند.

اینکه چه گلهایی در طول این ماه ها در دسترس اند، بستگی به منطقه ای دارد که زندگی می کنید و همچنین مغازه ها. انواع رزهای متنوع در طول زمستان در رنگهای متنوعی دیده شده، و شاید دسته ای چشم شما را بگیرد.

برگهایی را که در آب فرو می روند را بکنید، اما خارها را بگذارید باقی بمانند، چون حذف آنها عمر گل را کمتر می کند.

گلهای ادریسی گلهای دیگری هستند که کل سال در گلفروشیها دیده می شوند، و اگر بخوبی از آنها مواظبت شود، مدت زیادی باقی می مانند.

یک دسته گل ادریسی را درنظر بگیرید که چطور می توانند فضا را ماه ها روشن تر نشان دهند. روش رایج این است که ساقه ها را در گلدان آب عمیقی بگذارید، و در جایی خشک دور از نور آفتاب قرار دهید تا آب به آرامی بخار شود. 10 تا 30 روز طول می کشد تا آب بخار شود، شکوفه ها باید خشک باشند.

اگر گلدانی مناسب باشد، چندین گل در مقابل پنجره آشپزخانه بشاشیت را چند برابر می کند.

برای اینکه گلها را مدت زمان بیشتری تازه نگه دارید، نگهدارنده خود را مشابه محتوای قوطی های کوچک  که از گلفروشی می خرید درست کنید. یک چهارم گلدان بزرگی را آب گرم بریزید، 3 قاشق غذاخوری شکر و 2 قاشق غذاخوری سرکه سفید اضافه کنید. شکر گلها را تغذیه رسانی می کند، و سرکه از رشد باکتری در گلدان جلوگیری می کند.

برای داشتن رنگهایی بیشتر، کاسه ای از میوه های تازه هماهنگ با رنگها قرار دهید، و مطمئن شوید میوه سرشار از ویتامین را می خورید تا سرمای زمستان و آنفلوآنزا را پشت سر بگذارید.

اگر جا دارید، دسته گلتان را در طول شب در یخچال بگذارید. گلفروشها این کار را انجام می دهند تا به افزایش عمر گل کمک کنند.

شاخه های گل معمولاً بیشتر از گلهای بریده شده می مانند، پس مواظب باشید گلهایی که شاخه ای هستند را بخرید. شاخه های راج زمستانی میوه های قرمز روشنی دارند و هفته ها زیبا باقی می مانند.

عوض کردن آب گلدان هر چند روز یکبار، ساقه ها و شاخه ها را حفظ می کند.

به عنوان جایگزین دیگری برای گلها، به دنبال برگهایی بزرگ باشید تا در گلدان نشان داده شوند. این برگها روشی مقزون به صرفه برای آوردن حیات به یک فضا در طول ماه های زمستانی خاکستری رنگ بوده و می توانند زمان زیادی دوام بیاورند.

گزینه دیگر یک گیاه در گلدان است که شکوفه می دهد. این شمعدانی با رشد آسان انتخاب مناسبی بوده و بالقوه گل دادن در طول سال است.

پامچالهای خوشبو در زمستان رایجند و از پیازشان گل می دهند. پیازها را هر زمان از اول پاییز تا زمستان بکارید می توانید انتظار داشته باشید 4 تا 6 هفته بعد شکوفا شوند. برای طولانی تر نمودن زیباییشان، زمانی که گل می دهند گیاه را دور از نور مستقیم آفتاب بگذارید.

گلدان های آفتابگردان و میمون در آشپزخانه ای با کابینت بندی روشن بسیار دوست داشتنی و بشاش هستند

یاس‌های شکوفا در یک آشپزخانه جزیره ای به رنگ مشابه آنچه می بینید می تواند رنگی شاداب و انرژی بخش باشد. هر مقدار زمان که در اینجا صرف کنید مطمئناً افسردگی ناشی از زمستان را از بین می برد.

 

 

 

1 نظر

  1. کابینت بندی روشن چه جنسی پیشنهاد میکنید؟

یک نظر بگذارید