چه نکاتی را برای دکوراسیون آشپزخانه باید رعایت کنیم ؟

اگر می خواهید آشپزخانه ای زیبا داشته باشید باید اصولی را رعایت کنید . از جمله مواردی که باید رعایت شود مرتب بودن وسایل ، نورپردازی ، جای گذاری صحیح وسایل در کابینت ، استفاده صحیح از مکان های خالی ، و ... می باشد که در ادامه مطلب به صورت مفصل با آن ها آشنا خواهید شد .

دکوراسیون آشپزخانه

چگونه آشپزخانه و کابینت آشپزخانه مان را مرتب کنیم ؟

4 قطب اصلی در آشپزخانه ها وجود دارد . یک قطب آن برای انجام دادن کارهای خشک مانند خرد کردن انواع مواد غذایی و استفاده نمودن از وسایل برقی ، یک قطب آن برای انجام دادن کارهای خیس برای مثال شستن ظروف ، قطب دیگر برای آشپزی ، و قطب دیگر نیز مخصوص انبار کردن می باشد همانند یخچال ها و کمدهای دیواری و کابینت آشپزخانه . با این 4 قطب کارها سریع تر انجام می گیرد و احتمال رخ دادن خطر نیز کاهش می یابد .

چگونه وسایل داخل آشپزخانه را بچینیم ؟

همه چیز به وسعت آشپزخانه شما بستگی دارد . برای مثال برای یک آشپزخانه مستطیلی شکل که عرض آن دو متر است ، باید یکی از دیوارها را کمد نصب کرد و گاز را نیز در بهترین جا قرار داد . آشپزخانه هایی که به شکل L هستند چیدمان وسایل راحت تر می باشد و گاهی می توان از یک میز صبحانه استفاده نمود و میز و صندلی ها را باید به گونه ای چید که زیاد جا گیر نباشد .

نحوه استفاده از فضاها

سعی کنید که وسایلی که دارای زاویه هستند را نخرید . میزهایی که گرد و تاشو هستند از میزهای زاویه دار بهتر می باشند . امروزه در آشپزخانه ها از کمدهایی استفاده می شود که درهای شیشه ای دارند . سعی کنید کمدهایی را استفاده کنید که داخل آن ها دیده نشود و بتوانید وسایل غیر ضروری تان را داخل آن قرار دهید . از کشوهای زیادی در آشپزخانه تان استفاده کنید .

نورپردازی آشپزخانه باید به چه صورت باشد ؟

آشپزخانه باید یک منبع نور کلی به همراه منابع نوری کوچک تر باشد . حداقل پریز برق در آشپزخانه باید سه الی چهار عدد باشد تا فرد در مواقع لزوم بتواند از آن ها استفاده نماید و مجبور نشود از برق دیگری استفاده نماید .

وسایل برقی را می توانید در ارتفاع 80-160 متری آشپزخانه تان قرار دهید . بهترین ارتفاع نیز ارتفاع 91 سانتی متری می باشد اگر فردی قد بلند هستید می توانید از ارتفاع یک متری هم استفاده نمایید .

 

1 نظر

  1. زیبا بود من هم میخواهم کابینت کنم ولی نمی دان بهترین کابینت کدام است

یک نظر بگذارید