نحوه نورپردازی در آشپزخانه های امروزی

آشپزخانه های قدیمی مثل آشپزخانه های امروزی دارای کابینت های ثابت نبودند ؛ و نور آن ها نیز توسط یک چراغ از قسمت سقف تأمین می شد . زیرا بیشتر کارهای آشپزخاانه در قسمت وسط آن انجام می گرفت .

کابینت

کابینت

اما آشپزخانه های امروزه دیگر این طور نیستند . همه چیز جای خودش را دارد بنابراین نورپردازی آن نیز تغییر کرده است . امروزه بیش تر کارها برخلاف گذشته بر روی سطح کابینت آشپزخانه و سینک ظرفشویی انجام می شود .

هنوز هم از چراغ ها سقفی دروسط آشپزخانه ها استفاده می شود این مسئله باعث می گردد که افراد از نور کافی برای انجام دادن کارهای شان برخوردار نباشند . با توجه به تغییراتی که در آشپزخانه های امروزی رخ داده است ما نیاز به نور بیش تری داریم . علاوه براین ها فضای کلی آشپزخانه نیز باید نور کافی داشته باشد . از طرفی دربعضی از کابینت ها وسایل تزیینی قرار می گیرند که این ها خودشان نیز نیاز به نورپردازی دارند .

معمولا روی سطح اجاق گاز هود قرار می دهند و نور آن ها نیز توسط چراغ هواکش تأمین می گردد . اگر هود این هواکش را نداشت می توانید یک چراغ قابل تنظیم را دربالای اجاق گازتان نصب کنید .

هم چنین سینک ظرفشویی نیز نیازبه یک چراغ دارد تا نور کافی برای شست و شوی ظروف وجود داشته باشد . هر کدام از این چراغ ها باید دارای کلید های جداگانه ای باشند و در مواقع لزوم از آن ها استفاده شود . امروزه از شیرهایی برروی سینک ظرفشویی استفاده می شود که دارای نور هستند و سطح ظرف را برای شست و شو روشن می کنند . می توانید از این نوع شیرآلات نیز استفاده کنید .

در زیر کابینت ها نیز می توانید چراغ هایی را نصب کنید با این کار نور کافی روی سطح کابینت ها می تابد .

در داخل کابینت ها نیز می توانید چراغ های کوچکی را نصب کنید تا درزمان بازو بسته شدن در کابینت ها روشن و خاموش شوند .

اگر میز غذاخوری تان در آشپزخانه تان است در بالای آن از چراغ های سقفی قابل تنظیم استفاده کنید . هم چنین می توانید درقسمت های بالا و پایین کابینت ها نیز چراغ های کوچکی را نصب نمایید .

1 نظر

  1. ali

    با سلام و عرض خسته نباشید لطفا از نمونه های نور پردازی مخفی را به ایمیل من بفرستید با تشکر بسیار از شما

یک نظر بگذارید