دکوراسیون و اشتباهات دکوراسیونی

معمولا همه افراد طبق سلیقه خودشان دکور خانه هایشان را طراحی می کنند اما از آن جایی که برخی اصول رعایت نمی شود زحماتشان به چشم نمی آید . اگر می خواهید جزء افرادی نباشید که با خرج کردن سلیقه در خانه تان هم چنان دکوراسیون خانه تان زشت است از انجام اشتباهاتی که در ادامه مطالب گفته می شود بپرهیزید .

اشتباهات دکوراسیون

در هم و بر هم بودن

سعی کنید برای هر چیزی یک جای مخصوص را در نظر بگیرید . به هم ریختگی حتی زیباترین طراحی ها را نیز دچار تزلزل می نماید و آن ها را زشت جلوه می دهد . به هم ریختگی باعث ایجاد اضطراب در افراد می گردد ، بنابراین سعی کنید که از شر آن خلاص شوید . حداقل در سال دو بار نگاهی به دکور منزلتان بیندازید و وسایلی را که دوست ندارید را کنار بگذارید . به جای این که از تعداد زیادی وسایل کوچک استفاده نمایید از یک وسیله بزرگ تر استفاده کنید . وسایل بچه ها را نیز نظم دهید .

بسیاری از خانم ها از رنگ های بژ ، سفید و یا کرم برای رنگ دکوراسیون شان استفاده می کنند . توصیه می شود که دیوارهایتان را به رنگ های دیگر در آورید . اگر می ترسید که رنگ تان بی تناسب باشد از رنگ بژ تیره استفاده کنید . یادتان باشد که سقف را نیز رنگ بزنید .

اکثر وسایل و مبلمان ها در هنگام فروش یک روکش پلاستیکی به عنوان محافظ دارند تا در هنگام حمل و نقل کثیف نشوند و آسیب نبینند . به محض وارد شدن وسایل به خانه تان این گونه پوشش ها را بر دارید . اگر در خانه تان فرزند کوچک دارید و می ترسید که مبلمان تان را کثیف کند از روکش هایی به غیر از نایلون استفاده کنید ، پوشش هایی که به راحتی بتوانید در حین استفاده کودک از مبلمان آن را جدا کنید و سپس آن را روی مبل های تان بیندازید .

گل و گیاهان ارزان قیمت

کم تر پیش می آید که گیاهان مصنوعی منزل تان را تمیز کنید به ویژه آن هایی که در بالای کابینت منزل تان قرار دارد . گل های مصنوعی تان را دور بیندازید . فضای بالای کابینت آشپزخانه تان را خالی کنید و تنها از چند چراغ استفاده نمایید . اگر مجبورید که از گل مصنوعی استفاده کنید پول بیش تری را هزینه کنید و گیاهانی را بخرید که کیفیت بالاتری را دارند و هر ماه یک بار نیز آن ها را گرد گیری کنید .

دکوراسیون هر خانه ای نشان دهنده سلیقه افراد آن خانواده می باشد ، نه یک غرفه برای نشان دادن محصولات محبوب مثل ویترین مغازه ها ، خانه تان را با گنجینه های خودتان تزیین کنید ، وسایلی که گشته اید و آن ها را خریداری نموده اید . از وسایلی که در سفرهای خودتان از سمساری ها و ... تهیه کرده اید به کار گیرید ؛ وسایلی که به صورت انبوه تولید نگشته اند و هیچ کسی جز شما آن را ندارد و به اصطلاح خودمان تک است .

 

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید