دکوراسیون اصولی و درست اتاق کار

شاید از دیدگاه خیلی از افراد دکوراسیون اتاق کار چندان اهمیت نداشته باشد ، اما توجه به این نکته ضروری می باشد که دکوراسیون اصولی و درست اتاق کار موجب ایجاد انگیزه در شما و در نتیجه رونق گرفتن کارتان می شود.

طراحی اتاق کار

دکور کردن اتاق کار دارای یک سری قواعد و قوانین خاص می باشد و با به کار بردن این قواعد و قوانین می توانید اتاقی زیبا و در خور و شایسته را برای محل کار خود ایجاد کنید .

نکته ی 1 – گل و گیاه را در اتاق کارتان بگذارید :

استفاده از گل و گیاه در اتاق کار موجب ایجاد شادابی و نشاط در روحیه شما می شود و اگر شما روحیه ای شاد داشته باشید در شما انگیزه های کافی ایجاد می شود ، که به دنبال آن کارتان را با یک انگیزه کافی انجام دهید .

اگر شما انگیزه کافی برای انجام دادن کار هایتان داشته باشید پروژه ها وبرنامه های کاری تان به موفقیت به انجام می رسد .

به علاوه گل ها و گیاهان جریان های مغناطیسی ساطع شده از لپ تاپ ، کامپیوتر ، تلفن و سایر وسایل الکترونیکی را جذب کرده و بدین ترتیب سلامت شما را حفظ می کنند .

بنابراین وجود گل ها و گیاهان هم موجب حفظ سلامتی شما می شود و هم باعث ایجاد انگیزه و نشاط در شما می شود .

نکته ی 2 – میز های کوچک گزینه مناسبی برای اتاق کار شما نمی باشد :

استفاده از میز های کوچک که باعث تلنبار کردن وسائل بر روی آن می شود اصلا گزینه مناسبی برای دکور کردن اتاق کار شما نمی باشد زیرا این امر موجب ایجاد آشفتگی و عدم تمرکز در شما می شود و عدم تمرکز در کار موجب ایجاد بی انگیزگی در شما برای انجام کار می شود .

نکته ی 3 – پنجره ها را فراموش نکنید :

وجود پنجره در اتاق کار که به یک منظره طبیعی زیبا مشرف باشد موجب ایجاد انگیزه و نشاط در شما می شود ، به علاوه وقتی شما کمی خسته شدید می توانید به جلوی پنجره بروید و خستگی تان را با کشیدن چند نفس عمیق از تن بیرون کنید .

ماندن و کار کردن در اتاقی که پنجره نداشته باشد به مرور زمان روحیه شما را خسته کرده و موجب ایجاد افسردگی در شما می شود .

نکته ی 4 – ساعت را در اتاق کار هرگز فراموش نکنید :

وجود ساعت در اتاق کار موجب ایجاد نظم و ترتیب در شما می شود به علاوه باعث می شود شما به یک فرد وقت شناس تبدیل شوید بنابراین همیشه مراقب باتری ساعت اتاق کارتان باشید و نگذارید باتری آن تمام شود .

اگر باتری ساعت اتاق کار شما تمام شود این امر موجب از دست دادن وقت زمان و به هم خوردن تمامی برنامه های کاری شما می شود .

البته شکل و طرح سایت هم بسیار حائز اهمیت می باشد ، به عقیده روان شناسان ساعت هایی با شکل و شمایل بیضی یا گرد موجب تقویت ایده های خلاقانه و به وجود آمدن خلاقیت و نو آوری در ذهن افراد می گردد .

نکته ی 5 – گذاشتن المان ها و وسائل دکوری را در اتاق کار فراموش نکنید :

شاید به عقیده خیلی از افراد گذاشتن المان و وسائل تزئینی در اتاق کار چندان ایده جالبی نباشد اما برعکس با نصب یک قاب چوبی زیبا بر روی دیوار اتاق کار و یا گذاشتن یک مجسمه چوبی زیبا بر روی میز کارتان می تواند موجب ایجاد انرژی های مثبت در شما می شود .

دیدن یک منظره طبیعی رودخانه یا دریاچه در درون یک قاب چوبی زیبا ، موجب ایجاد آرامش در شما می شود که این آرامش با خود نظم و ترتیب و عدم خستگی و کسلی را به همراه دارند .

نکته ی 6 – نظم و تربیت وسائل را فراموش نکنید :

هر وسیله را در جای مناسب خود قرار دهید اگر اتاق کار شما آشفته و به هم ریخته و بی نظم و ترتیب باشد ، موجب می گردد تا این آشفتگی و شلوغی و به هم ریختگی به شما نیز منتقل شود .

بنابراین طبق یک جمع بندی کلی می توان گفت اگر کار شما دچار بحران شده شما با یک دکور زیبا برای اتاق کار می توانید جلوی این بحران را بگیرید و به کارتان رونق ببخشید چون اگر شما در کارتان دچار بحران باشید ، تمامی فعالیت های روزانه شما تحت تأثیر آن قرار می گیرد .

بنابراین اگر اتاق کاری مناسب با دکوری زیبا و اصولی داشته باشید به راحتی می توانید از پس مشکلات کاری خود بر آیید .

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید