آشپزخانه اوپن یا آشپزخانه باز

امروزه در تمامی خانه ها ، آشپزخانه به صورت اوپن می باشد و این مدل آشپزخانه دارای مزایا و معایب خاص خودش می باشد .

اوپن آشپزخانه های طوری است که کاملا به سمت اتاق نشیمن و یا سالن پذیرایی مشرف می باشد ؛ بنابراین نحوه چیدمان و دکور این گونه آشپزخانه ها در زیبا نشان دادن خانه ی شما بسیار حائز اهمیت می باشد .

پس شما باید در چیدن وسایل آشپزخانه تمامی دقت خود را به کار ببرید ؛ ما در این مقاله نکاتی کلیدی و کاربردی برای شما بیان کرده ایم و شما به راحتی با به کار بردن آن ها می توانید یک آشپزخانه زیبا و بسیار شیک داشته باشید .

راه کار 1 – رنگ کابینت آشپزخانه با رنگ کف پوش و سایر وسایل منزل هماهنگ باشد :

در انتخاب رنگ کابینت ها بسیار دقت کنید و به این نکته توجه کنید که یک هماهنگی مناسب بین رنگ آن ها و رنگ سایر وسایل وجود داشته باشد .

به علاوه دقت کنید که رنگ کابینت ها خیلی روشن هم نباشد زیرا هر گونه لکه و چربی بر روی آن ها دیده می شود و این امر یک نمای بسیار بد به منزل شما می بخشد و به علاوه زحمت شما را برای تمیز کردن آن ها دو چندان می کند .

راه کار 2 – نورپردازی آشپزخانه :

نورپردازی آشپزخانه های اوپن بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد و تأثیر بسیار زیادی در زیبایی خانه ی شما دارد ؛ بنابراین نورپردازی آشپزخانه ی اوپن از ضروریت های دکوراسیون خانه ی شما می باشد .

می توانید از لامپ های هالوژن برای زیبا تر کردن آشپزخانه استفاده کنید ، هم چنین استفاده از نور های مهتابی زیر کابینتی به زیبایی آشپزخانه ی شما می افزاید .

جهت سفارش طراحی کابینت به این صفحه مراجعه کنید.

راه کار 3 – هرگز روی اوپن وسایل غیر ضروری قرار ندهید :

وسایل غیر ضروری نظیر قابلمه ها ، ظروف و یا حتی وسایل برقی را روی اوپن نگذارید زیرا جلوه ی بسیار بدی به منزل تان می بخشد .

می توانید پارچه های خاتم کاری شده و امثال آن ها را بر روی اوپن پهن کنید ، سپس یک گلدان زیبا روی آن قرار دهید . حتی می توانید قاب های عکس نیز بسته به سلیقه تان روی اوپن قرار دهید .

راه کار 4 – وسایل آشپزخانه را سر جای خود قرار دهید :

جای روغن و ادویه در کنار گاز می باشد نه روی کابینت آشپزخانه ، بنابراین هر وسیله ای را سر جای خود قرار دهید و اجازه ندهید که آشپزخانه ی شما بیخود شلوغ و نامرتب شود .

راه کار 5 – می توانید به یک پرده حصیری اوپن آشپزخانه را بپوشانید :

اگر شما جز افرادی هستید که از کار کردن در آشپزخانه های اوپن احساس راحتی نمی کنند ، می توانید به یک پرده حصیری و یا یک پرده پارچه ای که دارای طرح و نقش ساده و زیبا و هماهنگ با سالن پذیرایی باشد اوپن آشپزخانه را بپوشانید و با این کار مانع از دیده شدن داخل آشپزخانه توسط دیگران شوید .

راه کار 6 – نحوه ی انتخاب کف پوش آشپزخانه :

در صورت تمایل می توانید از پارکت یا سرامیک به عنوان کف پوش برای آشپزخانه انتخاب کنید اما به این نکته توجه کنید که حتما لازم نیست کف پوش اتاق نشیمن با آشپزخانه یکی باشد ؛ بنابراین شما می توانید حتی موکت هم کف آشپزخانه پهن کنید .

اما در انتخاب رنگ کف پوش بسیار دقت کنید تا لکه های چربی بر روی آن پیدا نباشد .

امروزه بیشتر از کابینت ام دی اف و کابینت های گلاس استفاده می شود.

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید