آشپزخانه اوپنی که می توانید آن را ببندید

اجازه دهید پیشاپیش بیان کنم که در گفتمانی در مورد آشپزخانه اوپن در برابر بسته، من قطعاً در گروه طرح اوپن می باشم. من به مشتریان طراحان کمک کرده ام تا دیوارها را برداشته و آشپزخانه ها را اوپن کنند تا فضا به هم پیوسته شود.

اما پس از سال‌ها زندگی با آشپزخانه های باز، می دانم که بدگویان زیادی بین ما هستند. کسانی هستند که اغلب غذا می پزند و پذیرایی می کنند و بخصوص دوست ندارند آشپزخانه ای درهم برهم جلوی مهمان‌ها داشته باشند. برخی ترجیح می دهند بوی غذا در خانه تا مدت زمان زیادی پس از آماده شدن و خوردن به مشام نرسد. توصیه من این است که شما می توانید آشپزخانه طرح اوپن داشته باشید اما ترفندهایی را بکارگیرید تا آن را بسته و درهم برهمی را پنهان کنید، یا مانع این شوید که مهمان‌ها هنگام تهیه غذا در دست پای شما باشند.

گزینه هایی برای خود در نظر بگیرید

نصب یک یا دو در کشویی را در نظر بگیرید تا به شما این اجازه را بدهد آشپزخانه ای اوپن یا بسته داشته باشید. می توانید برای استفاده روزانه آن را باز بگذارید تا از حس باز و گسترده ای که القا می کند و گردش نور بهره مند شوید یا حق انتخاب بسته بودن آن را برای ممانعت از ورود بچه ها، حیوانات خانگی یا ملاقات کنندگان داشته باشید یا شلوغی را پنهان نمایید.

بخشی از آشپزخانه را ببندید که بیشترین فعالیت در آشپزخانه را نمایش می دهد، مانند ناحیه نزدیک سینک اصلی یا اجاق. می توانید باقی آشپزخانه که زیاد شلوغ نمی شود را باز و در دسترس برای همه بگذارید.

اگر می خواهید بتوانید آشپزخانه را ببندید ولی باز می خواهید حس باز و روشنی داشته باشد، دری از جنس نیمه شفاف نصب کنید. می توانید آن را ببندید تا بوهای ناخوشایند آشپزی و صداها را مسدود نمایید و کاملاً از بقیه خانه جدا باشد.

این درهای تاشو بالای جزیره روشی عالی برای ایجاد آشپزخانه چند کاره باز یا بسته اند.

از لحاظ تجسمی آن را ببندید

این یک گزینه خوب برای فضای زیرشیروانی امروزی است. پرده های فلزی توری که بر روی یک میله نصب می شوند، این امکان را می دهند که پرده به راحتی باز یا بسته شود. آشپزخانه هنوز حس بازی دارد، ولی پرده می تواند درهم ریختگی هر آشپزخانه ای را بپوشاند. این کار قطعاً ملاقات کنندگان را دلسرد می کند تا وقتی تا آرنج غرق در تهیه غذا هستید، سر راهتان سبز شوند دلسرد می کند.

این آشپزخانه طرح اوپن و بسته را به شکلی با هم آمیخته که این امکان وجود دارد تا آشپز هنوز بخشی از مهمانی باشد. یک شبه جزیره جریان ترافیک را در آشپزخانه محدود نموده و فضای بیشتری برای آشپزی فراهم می کند. کابینت‌ های بالایی به تأثیر جداگانه می افزایند.

اگر بچه ها یا مهمانهای زیادی نیستند که در فضای آشپزخانه تان بچرخند و شما را اذیت کنند، ولی بیشتر لازم می دانید شلختگی ناشی از آماده سازی غذا را پنهان کنید، بالا آوردن قسمت انتهایی جزیره را امتحان کنید. این کار به ملاقات کنندگان جای خوبی برای نشستن وقتی شما جلوی سینک یا اجاق کار می کنید، می دهد.

اگر جزیره بلند باشد، دید از خارج جزیره، مسدود می شود.

یک نیمه دیوار بیفزایید

این آشپزخانه به فضای ناهارخوری مجاور باز می شود، ولی یک نیمه دیوار جداسازی ای ایجاد می کند. همچنین بیشتر سطح کار را در آشپزخانه از دید نهان نگه می دارد. این وضعیت به معنای این است که کسی می تواند به راحتی از مهمان‌هایش پذیرایی کند بدون اینکه باقی قسمت تهیه غذا کاملاً مشخص باشد.

هواکش برای بو بگذارید

اگر آشپزخانه ای طرح اوپن دارید و اغلب آشپزی می کنید، تأکید می کنم نصب هود هواکش دار قوی با کیفیت بسیار بالا چقدر مهم است تا بو را به سمت بیرون بکشد. یک دمنده هوای در گردش به تنهایی نمی تواند بو را از بین ببرد، لازم است وی آشپزی به بالا رفته و از خانه خارج شود.

برای هودی با صدای کمتر هزینه بگذارید

می خواهید هود هواکش دار به‌طور مؤثری بوهای بد را در آشپزخانه حذف کند، و حتی می خواهید بی سر و صدا باشد. برخی هودهای بادکش و ظرفشوها به هنگام کار صدای زیادی دارند، مثل اینکه در هواپیما نشسته باشید. وسایل با صدا خفه کن خوب هزینه بیشتری دارند، ولی اگر شما قصد دارید طرح اوپن برای آشپزخانه داشته باشید و نمی خواهید صدای وسیله را زیاد بشنوید، ارزشش را دارد.

1 نظر

  1. من همکار هستم و از ابتدا حدود 21سال در این حرفه فعالیت دارم.فقط می خواستم تشکر کنم ..
    ببابت وقتی که صرف شده و اطلاعاتی که برای به دست اوردنش خیلی چیزها را باید از دست داد
    (جسمی،،روحی،زمانی. و….) و مهم:در اختیار. دیگران گذاشتن .با ارزویی سعادت

یک نظر بگذارید