چگونه خانه مان را رنگ آمیزی کنیم ؟

سال نو که نزدیک می شود ، تعداد زیادی از خانواده ها به این فکر می افتند که دکوراسیون خانه هایشان را تغییر دهند ، و گاهی لوازم منزل شان را نو یا تعمیر و یا باز سازی می نمایند و به هر طریقی که امکان دارد همه دوست دارند با آمدن سال نو ، حال و هوای منزلشان نیز تغییر نماید . اگر شما هم جزء افرادی هستید که دوست دارید به صورت مستقیم در برخی از امور منزل تان مانند تزیین و چیدمان شرکت کنید ، بهتر است که کارتان را با نقاشی دیوارها آغاز کنید.

رنگ آمیزی خانه

یکی از حسن های این کار این است که باعث می شود هزینه های تان کاهش یابد . با این کار می توانید با هزینه بسیار کم جلوه خاصی را به مبلمان خانه تان ببخشید ، اگر هم نتوانستید کاری را انجام دهید می توانید از نقاشان حرفه ای کمک بخواهید . برای رنگ آمیزی دقت داشته باشید که رنگ به خوبی مخلوط شده باشد ، و از غلظت کافی برخوردار باشد و در هر بار رنگ آمیزی باید جهت حرکت قلم مو و یا غلتک یکسان باشد ، اگر می خواهید محیط را بهتر پوشش دهید بهتر است که یک دست رنگ را از یک جهت و دست بعدی را عمود بر آن انجام دهید.

رنگ آمیزی کابینت و سقف

دکوراتورها معتقدند که هر سطحی را می توان رنگ آمیزی کرد اما آن چه که مهم است این می باشد که باید این کار را با حوصله باید انجام داد . در ادامه مطالب تجربه دو نقاش با تجربه به نام های دانیل هیرش و برایان سانتوس را خواهید خواند .

رنگ آمیزی سقف

شما باید در ابتدا سقف تان را رنگ آمیزی کنید سپس شروع به رنگ آمیزی دیوارها نمایید . برای این کار سانتوس از غلتک رنگ به جای قلم مو آن هم با دسته ای که قابل تنظیم است استفاده می کند ( این ابزار را می توانید از فروشگاه های بزرگ تهیه کنید ) و برای سقف دو دست رنگ می زند دست اول را در جهت تابش نور اصلی اتاق مثل پنجره و دست دوم را نیز عمود بر جهت نور اتاق می زند ( رنگ آمیزی با قلم نو نیز مانند همین می باشد ) برخی از تولید کنندگان رنگ ها ، رنگ سفید را با یک ترکیبی تولید می نمایند که در هنگام رنگ آمیزی به رنگ صورتی یا آبی می باشد ، اما بعد از خشک شدن کامل رنگ سفید می گردد . این نوع از رنگ ها برای کسانی که تازه کار هستند بسیار مفید است ؛ چون به آن ها کمک می کند تا در زمان رنگ آمیزی برای یک سطح سفید ، از این که سطح کاملا از رنگ پوشیده شده است یا نه مطمئن شوند .

طبق گفته سانتوس ، اگر منزل شما سقفی دارد که دارای بافت است ، برای رنگ آمیزی آن در حدود 10-15 درصد به رنگ بیش تری نیاز دارید . او توصیه می کند که برای سقف های این چنینی از غلتک ابری استفاده نمایید تا پوشش تان یکنواخت گردد . با این کار شما با صرف انرژی کمتری ، رنگ بیش تری را به سطح خواهید زد .

رنگ آمیزی درها

بیش تر افراد برای رنگ آمیزی در ها آن را از چهارچوب خارج می سازند ، اما سانتوس درها را در جای خودش نیز رنگ آمیزی می نماید . در این روش دیگر نیازی به نصب مجدد آن نخواهید داست . اما باید توجه داشته باشید که قبل از شروع کار دستگیره ها و سایر قسمت های فلزی مثل ذره بین ، جای کلید و ... را از در جدا سازید و لولاها را توسط یک ماده مناسب مثل دو یا سه لایه چسب میسکیت ( میسکیت چسبی است که با پایه آمونیاک توسط قلم موی نقاشی روی محل مورد نظر مالیده شده است بعد از این که خشک می شود حالت لاستیکی پیدا می کند و بعد از اتمام کار به راحتی می توان آن را جدا کرد ) بپوشانید . بعد از یک آستری و بتونه با پایه روغنی استفاده کنید و برای درها دو دست رنگ براق یا نیمه براق بزنید .

رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه

آن چه که در رنگ آمیزی کابینت ها دارای اهمیت می باشد ، مقدمات کار است . در ابتدای کار باید درها و کشوها و دیگر ابزار های داخل کابینت آشپزخانه مثل سبدهای سیمی را باید خارج کنید و سطح مورد نظر را کاملا تمیز نمایید . نوع رنگی که برای آستری استفاده می نمایید به این بستگی دارد که جنس کابینت آشپزخانه شما چوب است یا لمینت .

اگر قبلا کابینت های تان را رنگ کرده اید باید مشخص کنید که رنگ از چه نوعی بوده است . اگر رنگ قبلی رنگ روغن بوده باشد ، برای بتونه کاری و آستری نیز باید از رنگ روغن استفاده نمایید .

بعد از این که رنگ آستری مناسب را زدید دو یا سه دست از رنگ مورد نظر خودتان را به سطوح بزنید . هر چه تعداد لایه های رنگ شما بیش تر باشد دوام کار شما نیز بیش تر خواهد شد . هیرش معتقد است که یک لایه رنگ بعد از خشک شدن ضخامت آن به اندازه یک لایه دستمال کاغذی می باشد . سانتوس توصیه می کند که برای این بخواهید نتیجه بهتری را بگیرید با غلتک ابری کابینت های تان را رنگ آمیزی نمایید بعد توسط یک قلم مو رنگ آن را پخش نمایید .

می توانید از مواد افزودنی دکوراتیو نیز استفاده نمایید . مثلا می توانید از مواد افزودنی استفاده کنید که باعث ترک خوردن رنگ شود .

رنگ آمیزی شومینه

در ابتدای کار اجرها را تمیز کنید . برای این کار از یک برس سیمی و ماده شوینده ای که بدون کف است استفاده کنید تا دوده ها به خوبی پاک شوند . سانتوس توصیه می کند که بعد از تمیز کردن بار دیگر شومینه را تمیز کنید . شاید تنها کاری که باید انجام دهید  تمیز کردن است و دیگر نیازی نداشته باشید که رنگ آمیزی کنید .

اگر نیاز به رنگ آمیزی شد بعد از این که آجرها کاملا خشک شدند ، یک دست رنگ آستری بزنید . هیرش توصیه می کند که از رنگ آستری با مواد پوشاننده استفاده کنید زیرا این آستری لکه دوده را می پوشاند . در هنگام انتخاب کردن رنگ دقت داشته باشید که هر چه رنگ براق تر باشد ، بیش تر در مقابل دوده مقاومت خواهد کرد . سانتوس توصیه می کند که از رنگ های نیمه براق و پر جلا استفاده کنید . هم چنین برای رنگ آمیزی قطعات فلزی می توانید از رنگ های مقاوم در برابر حرارت نیز استفاده نمایید . اما دقت کنید که به هیچ عنوان داخل شومینه را رنگ نزنید .

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید