چگونه آشپزخانه های کوچک مان را بچینیم ؟

با اعمال چند تغییر جزئی و مختصر می توانید آشپزخانه کوچک تان را به یک آشپزخانه بزرگ و کارآمد مبدل سازید . تنها کاری که باید انجام دهید این است که کاری کنید تا آشپزخانه تان بزرگ تر به نظر بیاید . ما برای این کار ایده هایی داریم که با انجام دادن آن به آن نتیجه ی مطلوب خواهید رسید .

1. تجهیزات آشپزخانه تان را مانند یخچال ، ماشین ظرفشویی ، ماشین لباسشویی و .. را حتی الامکان در مقیاس کوچک خریداری نمایید . اگر تمامی وسایل آشپزخانه تان ظریف و کوچک تر از سایز طبیعی خود انتخاب گردند ، در پایان مقداری فضا باقی خواهد ماند .

  1. 2.  رنگ های ملایم باعث می گردد که آشپزخانه تان بزرگ تر به نظر برسد . زیرا نور را زیاد منعکس می کنند و باعث روشن تر شدن فضا می گردند . به عنوان مثال به همراه کابینت های کرم رنگ برای دیوارهای تان رنگ بژ را انتخاب کنید اگر رنگ های خنثی را دوست ندارید از رنگ سبز ملایم و یا آبی و یا زرد روشن استفاده کنید .
  2. 3.  سعی کنید از کابینت هایی استفاده کنید که درهای آینه ای دارند این کار باعث می گردد که آشپزخانه شما وسیع تر گردد هم چنین می توانید به جای این کار برای تعدادی از کابینت های تان از درهای شیشه ای استفاده نمایید و داخل آن ها را نیز ظروف کریستال و شیشه ای تان را قرار دهید تا درخشش آن ها باعث روشن تر شدن فضای آشپزخانه شما شود .
  3. 4.  وسایلی چون کفگیر ، ملاقه ، و ... را سعی کنید آویزان کنید تا فضای کشوها بیهوده هدر نرود و وسایل دیگر را در آن ها جای دهید .
  4. 5.  یکی دو تا از کابینت های تان را تا سقف آشپزخانه در نظر بگیرید تا باعث شود که سقف آشپزخانه تان بلندتر نیز به نظر برسد .
  5. 6.  قسمت های بالای کابینت آشپزخانه را توسط لامپ های هالوژن دار نور پردازی نمایید تا زمانی که آن ها را روشن می نمایید فضای خانه تان شیک شود .
  6. 7.  از پارکت یا سرامیک های طرح دار برای کف پوش آشپزخانه تان استفاده کنید و یا کف پوش های ساده فعلی تان را نقاشی کنید . کفپوش های طرح دار باعث می شود که پهنای آشپزخانه تان بیش تر از آن چه که هست به نظر بیاید . اگر دوست دارید که از قالیچه در آشپزخانه تان استفاده کنید بهتر است که طرح های ساده را انتخاب کنید .
  7. 8.  برای سینک ظرفشویی قطعه ای متحرک از جنس خود کابینت ها را در نظر بگیرید تا هنگامی که با سینک ظرف شویی تان کاری ندارید آن را روی سینک بگذارید تا سطح کار شما وسیع تر گردد .
  8. 8.  سعی کنید در مورد وسایلی که داخل آشپزخانه تان است موشکافی نمایید و ببینید که از کدام شان بیش تر استفاده می کنید و از کدام یک از آن ها کم تر و یا اصلا استفاده نمی کنید ! در خیلی از آشپزخانه ها بعضی از وسایل مثل ( قهوه ساز  و ... ) تنها برای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند اگر از این گونه وسایل استفاده نمی کنید . باید به شما بگویم که این کار نه تنها آشپزخانه شما را زیباتر نمی سازد بلکه باعث شلوغی و گرفته شدن فضای آشپزخانه شما نیز می گردد . تنها وسایلی که از آن ها استفاده دائم دارید را در معرض دید قرار دهید و دیگر وسایل را داخل کابینت آشپزخانه بگذارید . هر چه آشپزخانه ی شما خلوت تر باشد بزرگ تر نیز به نظر می رسد .
  9. از پرده های کم چین و کوتاه برای پنجره های تان استفاده کنید تا نور خورشید به داخل آشپزخانه تان نفوذ کند .

توسط این 10 موردی که به آن ها اشاره شد خواهید دید که آشپزخانه تان تا چه اندازه بزرگ تر خواهد شد . به این ترتیب دیگر با کار کردن در این آشپزخانه احساس خستگی نخواهید کرد .

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید