دکوراسیون آشپزخانه های اوپن

اگر آشپزخانه ی شما هم اوپن است ، باید در هنگام چیدمان و مرتب کردن وسایل به برخی نکات دقت کنید . این نوع آشپزخانه ها برخلاف آشپزخانه های قدیمی ، از سمت سالن پذیرایی دید دارند و برای همین مرتب چیدن وسایل داخل آشپزخانه بر قسمت پذیرایی نیز تأثیر گذار می باشد و ...

اوپن آشپزخانه

  1. رنگی که برای کابینت ها و دیوارهای آشپزخانه های اوپن انتخاب می گردد باید طوری باشد که لک ها را به سرعت نشان ندهد . کف آشپزخانه نیز باید از جنسی باشد که به راحتی تمیز شود . نورپردازی آن باید خوب باشد و یک هود مناسب نیز برای تهویه هوا داشته باشد این ها از ضروریات یک آشپزخانه خوب می باشد .
  2. ظروفی چون قابلمه ها و دیگر وسایل برقی را در محل هایی که محل قرار گیری مبلمان است خودداری کنید . قابلمه ها و وسایل برقی تان را داخل کابینت آشپزخانه بگذارید .
  3. تمامی آشپزخانه ها دارای سه نقطه حیاتی می باشند : نقطه مقابل گاز ، ظرف شویی و میز کار و یا کابینتی که اکثر کارها بر روی آن انجام می گیرد . سایر وسایل در آشپزخانه باید به گونه چیده شوند که فضای کافی برای حرکت و کار در مقابل این سه ناحیه وجود داشته باشد . وسایلی را که مورد نیاز است در اطراف همان قسمت ها قرار دهید تا در هنگام نیاز مجبور نباشید که زیاد تحرک داشته باشید . وسایلی چون ادویه ها ، روغن ، قابلمه ها و ... را در نزدیکی گاز و لیوان ها و بشقاب ها و ... را در اطراف ظرف شویی قرار دهید .
  4. در هنگام انتخاب رنگ پرده و یا رنگ کاشی برای آشپزخانه های اوپن باید رنگ آن ها را سالن پذیرایی تان هماهنگ کنید ؛ در غیر این صورت این مناطق از سوی کسانی که در پذیرایی می نشینند مورد توجه قرار خواهد گرفت . برای آشپزخانه های اوپن می توانید از پرده های حصیری استفاده نمایید تا در صورتی که می خواهید مانع از دیده شدن داخل آشپزخانه شوید . هم چنین برای پرده و کابینت ها نیز رنگ های روشن مانع از تمرکز نگاه میهمانان خواهد شد .
  5. بهتر است که برای نور پردازی آشپزخانه های اوپن از نورهای مهتابی در قسمت زیر کابینت ها برای روشن شدن میز کارتان استفاده کنید . برای کل فضای تان نیز نصب یک لوستر کافی است . هم چنین لامپ های هالوژنی نیز باعث زیبایی آشپزخانه تان خواهد شد .
  6. لزومی ندارد کف پوشی که برای آشپزخانه تان انتخاب می کنید هماهنگ با کف پوش پذیرایی تان باشد . اگر پذیرایی تان توسط موکت پوشیده شده است ، آشپزخانه تان می تواند سرامیک باشد . اما اگر تمام خانه تان کف پوش سرامیک یا پارکت است باید آشپزخانه تان را نیز با همان کف پوش بپوشانید . دقت داشته باشید اگر فرش یا قالیچه داخل آشپزخانه تان می اندازید آن را به خوبی بر روی زمین محکم کنید تا روی آن سر نخورید.

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید