دکوراسیون آشپزخانه

سعی کنید که محیط آشپزخانه تان را طوری طراحی کنید که از بودن در آن محیط لذت ببرید . شما می توانید هر طوری که دوست دارید محیط تان را تغییر دهید و از هر وسیله تزیینی نیز برای چیدمان آشپزخانه تان استفاده نمایید . ما برای این که آشپز خانه ای زیبا داشته باشید برای تان چند ایده داریم با ما همراه باشید :

color-mdf-vina (46)

1-با رنگ های متنوع و متفاوت دیوارهای خانه تان را نقاشی کنید . اکثر افراد فکر می کنند که دیوارهای آشپز خانه شان به دلیل اهمیت مسائل بهداشتی باید به رنگ سفید باشد . این افراد باید بدانند که رعایت بهداشت با دیوارهای رنگی نیز امکان پذیر می باشد . معمولاً دکوراتورها از رنگ های بسیار زیبا برای دیوارها استفاده می کنند و با این کار به فضا روح می بخشند .

2-برای پرده آشپزخانه تان از پارچه های گلدار و یا طرح دار استفاده نمایید با این کار طراوت و تازگی را به محیط آشپزخانه تان وارد می کنید . البته خودتان نیز می توانید با استفاده از یک الگوی ساده برای آشپزخانه تان پرده تهیه کنید .

3-از گل و گیاه استفاده نمایید امکان دارد که همین الان هم در حیاط و یا بالکن خانه تان گل داشته باشید اما داشتن یک گلدان زیبا آن هم پر از گل های رنگارنگ نشاط شما را چندین برابر خواهد کرد . این گلدان های زیبا را در یک فضای مناسب قرار دهید و یا آن ها را در آویزی که از سقف آویزان شده است بگذارید . تا در فضا معلق باشند . دقت داشته باشید از گل هایی استفاده کنید که رنگ آن ها با دکوراسیون دیگر قسمت های خانه تان هماهنگی داشته باشد .

4-به جای در بعضی از کابینت ها از شیشه استفاده کنید . داخل این نوع کابینت آشپزخانه را رنگ کنید و وسایل دکوری تان را داخل آن ها بگذارید . با این کار جلوه آشپزخانه تان را چندین برابر سازید .

5-آثار هنری تان را نیز می توانید روی دیوار نصب کنید . این گونه آثار در فضا به آن اثر هویت و شخصیت می بخشد .

 

1 نحوه براق کردن وسایل آشپز خانه

برای براق کردن سطوح استیل و کروم می توان از براق کننده های شیمیایی استفاده کرد . لوازمی مثل اجاز گاز استیل ، سینک ظرف شویی ، رویه ی استیل کابینت ها ، یخچال ها و ماشین لباس شویی با بدنه ی استیل را می توان با مواد براق کننده شیمایی براق کرد . سطوح فلزی نور را باز تاب می دهند پس لازم است این سطوح را همیشه تمیز نگه دارید .

2. شیر آلات قدیمی تان را نو کنید.

شیر های آب به دلیل قابلیت جذب آهک سریع کدر می شوندبرای رفع این مشکل شما می توانید یک تکه پارچه را با سرکه سفید نم دار کرده توسط آن لکه ها را بر طرف کنید .

روش کار بدین صورت است که پارچه ای که با سرکه نم دار کردید را در بالای شیر آب با نوار چسب یا نخ ضخیم محکم ببندید و بعد با یک کیسه ی نایلونی آن را بپوشانید . صبر کنید شیر آب 3 الی 4 ساعت به همین شکل باقی بماند .. بعد از این مدت مشاهده می کنید که شیر آب به شکل قابل محسوسی براق می شود .

  1. چگونه کاشی های آشپز خانه مان را تمیز کنیم .

امروزه افشانه های مختلفی در بازار هست که برای تمیز کردن کاشی ها بسیار مناسب اند.به وسیله ی تمیز کننده های قوی کاشی ها را بسایید.

4. از محصولات پاک کننده ی جدید استفاده کنید .

به جای استفاده از تمیز کننده قدیمی مثل جوهر نمک که بوی نا مطبوعی دارند می توانید از لکه برهای جدید موجود در بازار استفاده کنید که هم بوی مناسب تری دارند و هم بهتر و سریع به نتیجه می رسید .

5. در آشپزخانه تان گل های طبیعی بگذارید .

برای ایجاد طراوت و نشاط در آشپز خانه می توانید یک گلدان متناسب با آشپز خانه انتخاب کرده و یک دسته از گل های طبیعی در آن بگذارید .

2 نظر

  1. سلام مرسی عالی بود

  2. خسته نباشید ممنون به خاطر این وبسایت زیبا

یک نظر بگذارید