نحوه پاک کردن انواع لکه ها از سطوح و کابینت

نحوه پاک کردن لکه های روی کاشی و کابینت آشپزخانه

تمیز کردن آشپزخانه

اگر لکه های های روی کاشی، لکه های معمولی هستند می توانید با محلول زیر آن ها را تمیز کنید:

سرکه سفید: نصف فنجان

آمونیک: نصف فنجان

آب گرم: تقریبا چهار لیتر

جوش شیرین: یک چهارم فنجان

موارد بالا را باهم ترکیب کنید سپس کاشی ها را با این محلول بشویید تا لکه های از بین برود و تمیز شود.

در صورتی که کثیفی کاشی ها زیاد است، خمیر بدست آمده از ترکیب وایتکس با کمی جوش شیرین را با بر روی کاشی بمالید و چند دقیه صبر کنید. حال کاشی ها را آب کشی کنید.

برای پاک کردن لکه از سطوح کابینت آشپزخانه باید کمی آب همراه با مایع ظرفشویی را حل کرده و با دستمالی نرم آن را پاک نمایید.

نحوه پاک کردن لکه های رژ لب

برای از بین بردن لکه رژ لب، کافی است خمیر دندان را بر روی لکه بمالید و سپس آن را شست و شو دهید. هم چنین میتوانید از اسپری مو نیز برای پاک کردن لکه رژ لب استفاده کنید. کافی اسپری مو را بر روی لکه بپاشید و سپس آن را شست و شو دهید.

روش دیگر استفاده از الکل به جای خمیر دندان یا اسپری مو می باشید.

 

نحوه پاک کردن لکه های گل و لای روی لباس

برای پاک کردن لکه های گل و لای بر روی لباس می توانید یک عدد سیب زمینی را از وسط نصف کنید سپس بر روی لکه بمالید. حال لباس را در آب سرد گذاشته و با مواد شوینده معمولی شست و شو دهید. اگر بعد از این مراحل لکه ها هم چنان باقی ماند، دستمالی را به الکل آغشته کرده سپس بر روی لکه بمالید، با این کار لکه ها از بین خواهد رفت.

 

نحوه پاک کردن لکه های خون روی پارچه

به روش های مختلفی می توان لکه های خون را تمیز کرد:

  1. اگر لکه های خون تازه می باشد و هنوز خشک نشده است می توانید محل لکه را با آب سرد و صابون بشویید تا لکه های خون بر طرف شده و تمیز شوند.
  2. آب سرد و نشاسته ذرت را با هم ترکیب کنید سپس لکه های خون را فورا با ترکیب به دست آمده بپوشانید و کمی مالش داده و در معرض دید نور آفتاب بگذارید تا خشک شود. این کار باعث می شود که آفتاب خون را از پارچه خارج کرده و وارد نشاسته کند. اگر لکه های خون کامل پاک نشدند میتوانید این کار چند بار دیگر انجام دهید.
  3. آب سرد و نمک را با هم ترکیب می کنیم و پارچه خونی را درون آن قرار می دهیم. آب را چند بار عوض کنید تا لکه ها کاملا از بین برود و پارچه تمیز شود.
  4. اگر در اثر تراشیدن ریش یقه لباس تان خونی شد، می توانید چند قطره آب سرد روی لکه های خونی بریزید و پس از آن کمی پودر نشاسته روی آن بپاشید. هنگامی که نشاسته خشک شد، لباس را بشوید تا لکه ها از بین برود.

 

نحوه پاک کردن لکه های قیر روی پارچه

برای پاک کردن پارچه ای که با قیر لکه گرفته است، می توانید از کره و بنزین استفاده کنید.

 

1 نظر

  1. من نماينده قزوين هستم از وبسايتون خوش هم امد چون دنباله يك مطلب بودم اين جا كشف كردم. بسيار خوش حال شدم كه مردم را راهنمايي ميكنيد و اين اطلا عات را در اختيار مردم و كل كشور قرار ميگذاريد .با تشكر فراوان از جنابعالي. پهلوان بخش

یک نظر بگذارید