نحوه انتخاب فرش مناسب

انتخاب فرش مدرن

  1. انتخاب فرشی که بیش از اندازه کوچک است

اگر فرشی را برای یک اتاق انتخاب کنید و آن فرش بیش از اندازه برای اتاق کوچک باشد باعث می شود فضای اتاق را از آنچه که هست کوچک تر نشان دهد. اندازه فرش باید به گونه ای باشد که مبلمان و دیگر وسایل دور فرش قرار گیرند و وقتی فردی بر روی مبل می نشیند پا های او بر روی فرش باشد نه بر روی زمین! این نکته حتما در اتاق نشیمن رعایت گردد.

اندازه فرش در اتاق خواب باید به گونه ای باشد که هنگامی که از خواب بیدار می شوید، پایتان بر روی فرش باشد نه بر روی زمین!

  1. استفاده نکردن از چند تکه قالیچه کوچک در یک اتاق

برخی از افراد به جای استفاده از چند تکه فرش و قالی چه کوچک ترجیح می دهند از یک فرش بزرگ در اتاق استفاده کنند که این به دلایلی مانند قیمت آن و ... می باشد. در یک اتاق از چند تکه قالی و قالی چه کوچک به جای یک فرش استفاده کنید. این کار باعث می شود به راحتی آن هایی را که احیانا توسط حیوانات خانگی یا فرزندان کثیف شده است را بشوید هم چنین می توانید به آسانی هر کدام را جا به جا کنید و نیز این کار فضای اتاق را زیبا تر می کند.

  1. خالی نگذاشتن کناره های دیوار

اتاق را به اندازه ای که لازم است از فرش پر کنید .برای این که فضا و چیدمان اتاق را زیبا تر نشان دهید می توانید لبه های دیوار را خالی از فرش بگذارید.

  1. انتخاب فرش در مرحله ی آخر

بهتر است که برای تزئین اتاق خود ابتدا فرش ها را انتخاب کنید. فرش کالایی است که در تمام اتاق ها وجود دارد و به همه چیز مرتبط است. وسایل اتاق را نمی توانید خریداری کنید تا زمانی که فرش را نخریده باشید.

  1. انتخاب نکردن طرح مناسب برای فرش هر اتاق

طرح و رنگ فرش برای اتاق اهمیت بسیاری دارد. به طور مثال دیوارهای اتاقی که رنگ آن قهوه ای و تیره است باید از فرش هایی با رنگ روشن استفاده شود تا فضای اتاق را شاد تر و زیبا تر نشان دهد.

  1. تکان خوردن فرش

بسیار مهم است که فرش تکان نخورد و در جای خود ثابت بماند، برای این کار می توانید از چسباندن ترمز فرش پشت آن استفاده  کنید اما گاهی اوقات این کار میسر نیست و باید پایه یکی از وسایل را روی فرش قرار دهید تا ثابت بماند و تکان نخورد.

7.به دنبال یک فرش ارزان قیمت

اگر می خواهید یک فرش مقرون به صرفه و ارزان قیمت بخرید، بسیار اشتباه می کنید . بهتر است از همان اول یک فرش با جنس خوب بخرید تا این که بخواهید یک فرش به درد نخور بخرید و زود آن را تعویض کنید. اگر جنس فرش خوب نباشد و ارزان هم باشد بعد از مدتی مانند یک گلیم به نظر خواهد رسید.

کابینت آشپزخانه

جهت خرید و سفارش کابینت آشپزخانه با ما تماس حاصل نمایید.

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید