تاثیر رنگ آمیزی بر دکوراسیون آشپزخانه

یکی از سخت ترین تصمیم ها برای دکوراسیون خانه انتخاب رنگ برای آشپزخانه می باشد .

وسایل ، اشیاء روی آن ها ، کابینت ها ، پوشش میان کابینت های بالا و پایین ، همه و همه باید مد نظر قرار گیرند .

اگر آشپزخانه کوچک باشد انتخاب رنگ نیز دشوارتر خواهد شد .

البته رنگ هایی هم هستند که فضای آشپزخانه را بزرگ تر نیز نشان می دهند ، در ادامه مطلب به این رنگ ها اشاره خواهد شد .

رنگ آمیزی و دکوراسیون

  1. رنگ هایی که امروزه مد هستند : اگر وسایل آشپزخانه تان قدیمی است و دوست دارید که کم تر به چشم بیایند سعی کنید از رنگ های جدید استفاده نمایید . امروزه رنگ های خاکستری و بنفش مد هستند و جلوه خاصی را به آشپزخانه تان می دهند . آن چه که مهم است این است که در انتخاب رنگ باید وسایل آشپزخانه ، کابینت آشپزخانه و رنگ اصلی خانه را نیز مد نظر قرار دهید . سعی کنید از رنگ های جدید استفاده کنید تا جلوه ای تازه به آشپزخانه ی قدیمی تان بدهد .
  2. رنگ های روشن : این رنگ ها مناسب ترین رنگ ها برای آشپزخانه می باشند زیرا باعث می شوند ظاهر آشپزخانه شاد شود . انتخاب این نوع از رنگ ها نشان می دهد که شما خودتان را محدود به رنگ سفید یا کرم نکرده اید . توصیه می شود که رنگ آشپزخانه را با بزرگ ترین وسایل آشپزخانه تان ست کنید . برای مثال اگر رنگ وسایل تان نقره ای است ، برای تک رنگ بودن از رنگ خاکستری و برای ایجاد تضاد می توانید از رنگ لیمویی روشن استفاده کنید .
  3.  رنگ های اشتها آور : طبق تحقیقات انجام شده رنگ ها اثر مستقیمی بر روی اشتها دارند . رنگ های گرم مثل رنگ زرد ، قرمز ، نارنجی افزایش دهنده اشتها می باشند در حالی که رنگ های نیلی ، آبی اشتها را کاهش می دهد .
  4.  رنگ های خنثی : این نوع رنگ ها یک انتخاب هوشمندانه برای یک آشپزخانه کوچک می باشند که در آن وسایل رنگی زیادی موجود است . اگر وسایل و لوازم آشپزخانه تان در مدل های متفاوت می باشد ، استفاده از رنگ های خنثی همه چیز را به هم ربط می دهد و آشپزخانه شلوغ  شما را بزرگ تر و خلوت تر نشان می دهد .

اگر می خواهید آشپزخانه تان ساده تر به نظر برسد از رنگ های بژ ، سفید ، قهوه ای و یا شکلاتی استفاده کنید .

طراحی دکوراسیون شکلاتی

ترکیب کردن دو یا چند رنگ فضای زندگی مان را شاد می کند و به آن طراوت می بخشد .

یکی از رنگ هایی که در چیدمان خانه هایمان کاربرد دارد به ویژه همراه با سرویس های چوبی ، قهوه ای شکلاتی است ؛ رنگی که بسیار ساده ، گرم و به راحتی با بعضی از رنگ ها ترکیب می شود . اما بهتر است که این رنگ را با چند رنگ شاد ترکیب کنید .

ترکیب رنگ قهوه ای با رنگ سبز : این ترکیب رنگ از ترکیب های رایج می باشد اولین موردی است که برای ترکیب رنگ قهوه ای به ذهن فرد می رسد زیرا با نگاه کردن به طبیعت اطراف مان متوجه این هماهنگی خواهیم شد . یک کاناپه به رنگ قهوه ای شکلاتی که بر روی آن کوسن های سبز رنگی گذاشته شده است یک نمونه بسیار مناسب می باشد . هم چنین دیوارهای سبز و قهوه ای ، آشپزخانه ای با صندلی هایی به رنگ قهوه ای و کابینت های سبز رنگ نمونه هایی از این ترکیب رنگ ها می باشد .

ترکیب رنگ قهوه ای و آبی فیروزه ای : شاید در نگاه اول این ترکیب شباهت زیادی به ترکیب قبلی داشته باشد فضای ترکیبی این دو رنگ گرم تر و تابستانی تر به نظر می رسد . و آرامش خاصی را نیز به محیط می بخشد . توصیه می شود که از ترکیب این دو رنگ برای منسوجات خودتان استفاده کنید . برای مثال برای رو تختی و یا مبلمان پارچه ای تان ، می توانید از ترکیب این دو رنگ قشنگ استفاده کنید .

ترکیب دو رنگ قهوه ای و نارنجی : ترکیب این دو رنگ باعث سر زندگی و شادابی می گردد . برای مثال شما می توانید از مبلمان نارنجی و یا موکت قهوه ای استفاده کنید . این دو رنگ گرمای خاصی را به محیط می دهند . برای اتاق خواب نیز یک انتخاب مناسب می باشد .

ترکیب دو رنگ قهوه ای و صورتی : رنگ صورتی به تنهایی یک رنگ زنانه است . ترکیب صورتی و قهوه ای باعث ایجاد یک فضایی پر از آرامش می گردد . اگر دوست دارید محیطی را که مد نظرتان است کمی روشن تر از نظر نوری باشد انتخاب این دو رنگ کاملا مناسب می باشد . هم چنین ترکیب این دو رنگ باعث ایجاد فضایی کلاسیک و شیک می گردد . ما به شما توصیه می کنیم که برای استفاده از ترکیب این دو رنگ برای اتاق خواب به ویژه برای دختر خانم ها می باشد که به رنگ صورتی علاقه مندند .

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید