آرامش را به آشپزخانه های تان ببرید

امروزه مد شده است که دور تا دور آشپزخانه را توسط کابینت می پوشانند و وسایلی چون اجاق گاز و سینک و دیگر وسایل را مابین قسمت های دیگر کابینت جا سازی می نمایند . اما به گونه ای دیگر نیز می توان آشپزخانه ها را چید که زیبا تر به نظر برسند.

کابینت آشپزخانه با آرامش

این پیشنهاد و ایده می تواند برای آشپزخانه هایی که پنجره های بزرگ و سر تا سری دارند و یا به تراس راه دارند عالی باشد زیرا باعث می گردد که فضای دسترسی به پنجره آزاد باشد . از طرفی نیز تمام وسایل مورد نظر در یک محل جمع گشته است و ما بقی فضای آشپزخانه آزاد می باشد . به این ترتیب است که این قسمت به قلب آشپزخانه مبدل می گردد .

1.  جایی که اجاق گاز را در آن جا قرار داده اید نیاز به تهویه دارد . شما هم با نظر من موافقید که نمی توان از یک دستگاه تهویه کوچک برای این کار استفاده کرد . می توان بر روی اجاق گاز یک هود به شکل قیف که از قسمت سقف آویزان شده است نصب کرد . شاید بخواهید که یک سینک ظرف شویی نیز برای خودتان داشته باشید . خوب است که سینک را کنار اجاق گازتان قرار دهید تا ظروفی که روی اجاق تان به دلیل پخت و پز کثیف گشته اند به راحتی داخل سینک منتقل کنید . برای تهیه سینک به این نکته توجه کنید که سینک تان به اندازه ای باشد که بتوانید قابلمه های بزرگ تان را نیز داخل آن بشویید . و ارتفاع آن نیز به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید به آسانی یک سطل آشغال در زیر آن قرار دهید .
2.  قسمت انتهاهای این قسمت ها باید توسط نئوپان یا استیل حداقل به پهنای 25 سانتی متر پوشیده شود .
3.  پریزهای برق تان را در قسمت دیواره های اطراف قرار دهید نه روی سطح آن . این کار مانع از ایجاد شوکهای الکتریکی در مکان های خیس می گردد .
4.  قسمت دیواره های این قسمت را می توانید طوری طراحی نمایید که دارای قفسه های کوچکی برای قرار دادن کتاب های آشپزی و یا روزنامه ها باشند . هم چنین می توانید فضایی را برای قرار دادن قابلمه های کوچک تان بگذارید . حتی مقداری از این فضا را نیز می توانید به ماکروفرتان اختصاص دهید . تا فرزندان تان به راحتی بتوانند برای گرم کردن غذا به آن دسترسی داشته باشند .
5. اگر دوست دارید در اطراف جزیره ای که برای خودتان ساخته اید صندلی بگذارید و برای صرف کردن غذا در اطراف آن بنشینید توصیه می شود که فضای سطح را به طرف بیرون گسترش دهید . برای این کار می توانید کابینت آشپزخانه بخش دیگر آشپزخانه را اندکی به عقب بکشید .
6.  اگر این تصمیم را دارید سعی کنید میان اجاق گاز و سینک و لبه های سطح افراد دور آن ها می خواهند بنشینند یک فاصله 50 سانتی متری را در نظر بگیرید .
7.  سعی کنید که گوشه ها را گرد کنید تا افراد به یک دیگر برخورد نکنند . گوشه های تیز برای کودکان خطرناک می باشد .
8.  اگر روی این جزیره را توسط نئوپان یا استیل می پوشانید لزومی ندارد که بخواهید میان آن ها و دیگر قسمت های آشپزخانه تان هماهنگی به وجود آورید . تنها کافی است تا طراحی این بخش با طرح کلی فضای خانه تان هماهنگی داشته باشد . برای مثال می توانید دیواره های آن را گرانیت کنید و برای قسمتی را که قرار است در کنار اجاق گاز قرار بگیرد مثلا نئوپان مخصوص استفاده کنید در صورتی که شاید به کار گرفتن استیل برای اطراف سینک مناسب باشد .
9.  هم چنین می توانید از چراغ  های منفرد که به سقف نصب می گردند می توان برای روشن کردن محوطه استفاده نمود .

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید