طراحی ، نظم دادن و نگهداری از کابینت آشپزخانه

همه چیز درباره طراحی داخلی کابینت

کابینت و کشوهای آشپزخانه تان را با استفاده از صفحات با دوام و فلزی ، با توجه به نیاز تان تقسیم بندی کنید.

آشپزخانه مکانی است که فرد روزش را با آن آغاز می کند ، و میهمانی ها در آن جا به پایان می رسد و همه چیز در آن جا شکل می گیرد . کارها با داشتن آشپزخانه ای کامل به خوبی پیش می رود.

چیدمان کابینت آشپزخانه مدرن

آشپزخانه جایی است که 24 ساعته به اعضای خانواده خدمات می دهد و مرکز زندگی روزانه است . اگر نتوانید در آن به راحتی چیزی را پیدا کنید ، به این دلخوش نباشید که آشپزخانه ای زیبا دارید .

در یک آشپزخانه حرف اول را چیدمان وسایل مهم و طراحی هوشمندانه می زند . داخل کابینت ها نیز به اندازه ظاهر آن ها دارای اهمیت هستند .

یکی از مواردی که در طراحی داخلی کابینت باید به آن توجه شود ، داشتن کشوها و قفسه هایی می باشد که به راحتی باز و بسته شوند و بتوان به راحتی از وسایل داخلی آن ها استفاده کرد . و حداکثر استفاده را از فضا کرده باشد و زمانی را که صرف پیدا کردن اشیاء می کنیم به حداقل زمان ممکن برسد .

سعی کنید کشوها و قفسه های کابینت را با صفحات با دوام فلزی و متفاوت با توجه به نیاز خودتان تقسیم بندی نمایید . توسط اتصالات داخلی شما به راحتی می توانید آن ها را طوری تنظیم کنید که هر چیزی در جای خودش قرار گیرد .

صفحات جدا کننده یا همان دیوایدرها ، جعبه ها ، سینی های متحرک محل خوبی برای نگه داشتن تمام چیزهایی هستند که شما به آن ها احتیاج دارید .

توسط سطوح ریلی به راحتی می توانید از تابه ها ، قابلمه ها و حتی زود پز تان استفاده کنید . این سطوح باعث می شود که شما دورترین ظروف تان را نیز با یک چرخش ساده جلو بیاورید و راحت بردارید .

مواد بسته بندی شده چون انواع ادویه ها ، ماکارانی ، آرد و... باید محکم بسته شوند تا طعم شان را از دست ندهند اما آن چیزی که وجود دارد سایز متفاوت شیشه های این مواد می باشد و پیدا کردن آن ها کمی سخت است . توسط جعبه های مختلف می توانید از آن ها راحت تر استفاده نمایید .

دقت کرده اید تا الان چه قدر زمان صرف پیدا کردن درب قابلمه ها کرده اید ؟ این مشکل را یک بار برای همیشه ، با نصب کردن قفسه های مخصوصی که روی کابینت هم قابل نصب است  حل کنید .

سطل زباله را در قسمت زیر سینک و روی ریل قرار دهید تا در هنگام نیاز به آسانی به آن دسترسی داشته باشید .

طبقات پلاستیکی که طول ، ارتفاع و عرض های متفاوتی دارند امکان چیدن ظروف با سایزهای متفاوت را ایجاد می کنند .

قاشق ، چاقو ، چنگال ها را در قسمت جا قاشقی و به صورت تفکیک شده قرار دهید به این صورت سر چاقوها برای همیشه تیز باقی خواهند ماند .

اگر کابینت های زیادی دارید می توانید وسایلی چون جارو برقی را نیز داخل آن ها قرار دهید .

چگونه کابینت های MDf را نگه داری کنیم ؟

اگر می خواهید که کابینت ام دی اف خودتان را تمیز کنید از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید به هیچ وجه از اسکاچ و شوینده های اسیدی استفاده نکنید ، زیرا این مواد به کابینت و یراق آلات آسیب می رسانند .

کابینت آشپزخانه مدرن

اگر می خواهید که کابینت تان را پاک کنید از یک دستمالی که به مواد شوینده آغشته شده است استفاده نمایید و سپس توسط یک دستمال نم دار آن را چندین بار پاک کرده و در پایان آن را خشک کنید .

دستمال های خیس آشپزخانه تان را برای این که خشک شوند از درب ها و دستگیره های کابینت آویزان نکنید ، چون این کار باعث تماس طولانی رطوبت با کابینت شده و به آن آسیب جدی را وارد می سازد .

هنگام پاک کردن درب هایی که قاب آن ها پروفیلی یا آلومینیومی است دقت داشته باشید که مواد شوینده و آب به داخل درزهایش نفوذ نکند . چون نفوذ آب با گذشت زمان باعث کپک زدگی و به وجود آمدن باکتری خواهد شد ، و در پایان درب ها را خراب خواهد کرد .

هیچ وقت درب کابینت های دیواری را باز نگه ندارید . چون بخار و گرمایی از پخت و پز ایجاد می شود به آن ها آسیب می رساند .

بیش از زاویه معمول درب ها را باز نکنید ، چون که رگلاژ درب ها به یکدیگر می خورند و باعث می شوند درب ها سائیده شوند .

اگر می خواهید لک های جوهر ، ماژیک و اثرات دست را پاک کنید از موادی چون وایتکس ، الکل صنعتی ، آستون و ... به طور مستقیم استفاده نکنید چون این مواد باعث آسیب رساندن به سطح روکش دار می شوند . اگر می خواهید از این مواد استفاده کنید بهتر است که آن ها را با آب رقیق کنید و سپس مورد استفاده قرار دهید .

هنگام گذاشتن شیشه های حاوی روغن ، سرکه ، ترشیجات ، مربا دقت داشته باشید که زیر آن ها تمیز و یا درب شان باز نباشد چون در بلند مدت باعث ایجاد لک و تغییر رنگ کابینت ها خواهد شد .

جنس صفحات کابینت آشپزخانه سنگ مصنوعی یا آنتی باکتریال است این سنگ مقاومت خوبی در برابر گرما و ضربات دارد اما بعضی از مواقع مشتری به خاطر ارزان بودن از همان جنس درب کابینت که لبه آن به اندازه 8 سانت دوبل شده است و PVC می شود را سفارش می دهد و از آن استفاده می نماید . مقاومت این صفحات مانند صفحه به اصطلاح ما کابینت سازها شرکتی نیست . برای همین هم در مور صفحه شرکتی و هم  در مورد صفحه دوبل شده باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید .

الف – بر روی صفحات نان و دیگر مواد غذایی را برش نزنید .

ب – بر روی صفحات غذای خشک را نریزید و آن ها را با مواد شوینده اسیدی تمیز نکنید .

پ – نگذارید که آب در گوشه های سینک ظرفشویی جمع شود و هر بار آن را با دستمال خشک کنید ، زیرا تجمع آب در طولانی مدت باعث ایجاد پوسیدگی در کابینت خواهد شد .

ت – ظرف های داغ را به طور مستقیم بر روی کابینت قرار ندهید و از زیر قابلمه ای هایی که در بازار موجود است استفاده نمایید .

ث – اجسام سنگین را روی صفحه نگذارید .

چگونه به کابینت آشپزخانه مان نظم دهیم ؟

دیدن یک قوطی کنسرو که تاریخ آن نیز گذشته است و یا بیسکویت هایی که بوی ماندگی به خودشان گرفته اند در کابینت آشپزخانه یک تصویر ناخوشایند است . نکاتی که به آن ها اشاره خواهد شد کمک خواهد کرد تا غذاها و خوراکی های تان را مدیریت کنید و از دور ریختن و خراب شدنشان پیشگیری نمایید .

چیدمان کابینت آشپزخانه

1-  اولین قدم سر و سامان داده به کابینت ها می باشد . کلوچه ها و بیسکویت هایی که در آن ها باز شده است را به طور مناسب نگهداری نمایید . غلات و خشکبار ها را در کیسه های مخصوص خودشان که درشان نیز به خوبی بسته می شود و راحت هم باز می شود بریزید . قوطی های کنسرو و مواد غذایی که کمی هم قدیمی تر هستند را در قسمت های جلویی کابینت قرار دهید تا خیلی زود مصرف شوند .

2-  بهتر است که تخم مرغ و لبنیات را داخل یخچال نگذارید . باقیمانده غذاها را در جایی قرار دهید تا در دسترس باشند و زودتر مصرف شوند . اگر می خواهید غذایی را برای مدت طولانی نگهداری کنید آن ها را داخل کیسه و ظرف های مخصوص در دار بریزید ، و هوای داخل آن ها را خارج سازید سپس در فریزر نگهداری کنید .

3-  تمامی قوطی ها و بسته بندی ها برای استفاده دوباره و مجدد مناسب نیستند . ظرف های شیشه ای که به خوبی تمیز هم می شوند برای نگهداری خوراکی ها بسیار مناسب هستند اما توصیه می شود برای قوطی های فلزی آلومینیومی بعد از باز کردن ، مواد غذایی داخل این گونه ظروف نگهداری نشوند . اگر ظرفی خوب شسته نشود محل مناسبی برای رشد باکتری ها خواهد شد .

4-  سعی کنید که به هم ریختگی ها را درست کنید . قوطی های کوچک را در ظروف بزرگ تر کنار هم قرار دهید . خوراکی هایی را احتمال دارد بریزند را به شکل عمودی در ظروف مناسب نگه داری کنید . می توانید از یک ظرف یا سبد چهارگوش دسته دار برای استفاده راحت تر نیز بهره ببرید .

5-  عامل اصلی فساد مواد غذایی هوا است . مواد غذایی تان را می توانید با استفاده از وکیوم و هواگیری ، از یک هفته تا چند ماه نیز سالم نگه داری کنید .

6-  در هنگام خرید ظروف نگهداری مواد غذایی به شکل آن ها نیز دقت کنید . ظروف چهارگوش فضای بیشتری را داخل یخچال اشغال می کنند .

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید