اتاق کودک خود را چگونه طراحی نماییم

امروزه زندگی در آپارتمان ها و به اصطلاح آپارتمان نشینی به زندگی ها رنگ و روی دیگری بخشیده است ، به طور مثال در گذشته هر کدام از بچه ها اتاق خصوصی خود را  داشت ولی امروزه به دلیل محدود بودن فضای خانه فرزندان مجبورند با هم در یک اتاق زندگی کنند هر چند که بر خلاف میل آن ها باشد .

حال طراحی اتاق مشترک دو کودک پسر یا دو کودک دختر کار ساده و راحت تری می باشد اما طراحی اتاق مشترک کودک دختر و پسر کار مشکل و سختی می باشد اما با خواندن نکات کلیدی و کاربردی زیر دیگر نگران طراحی اتاق مشترک دختر و پسر نباشید .

ما در این جا به شما کمک می کنیم تا هم به خواسته ها و سلیقه پسرتان اهمیت بدهید و هم دخترتان و اتاقی مناسب و مورد پسند فرزندان خود طراحی کنید .

نکته ی 1 -  زمینه و تصویر کلی اتاق (تم اتاق خواب )

معمولا برای تم اتاق کودک پسر از ماشین و برای کودک دختر از گل و عروسک استفاده می شود اما برای اتاق مشترک کودک دختر و پسر باید تمی را انتخاب کرد که مورد توجه آن ها باشد و هم چنین به رشد و آموزش فرزندانتان کمک کند ، تم های مثل حیوانات ، آلات موسیقی ، اشکال هندسی ، اعداد و ارقام و اشکال ریاضی .

نکته ی 2 - انتخاب تخت خواب تاشو و کمد

تخت خواب تاشو و کمد نقش بسزایی در طراحی و دکوراسیون اتاق دارد بهتر است از تخت خواب هایی که دارای اشکال خاص هستند مانند شکل ماشین و ... پرهیز کنید و اشکالی را انتخاب کنید که هم متناسب با سلیقه فرزند پسرتان باشد و هم فرزند دخترتان.

انتخاب تخت خواب تاشو هایی با رنگ خنثی مانند رنگ خاکستری ، سفید و یا سیاه و سفید بسیار مناسب می باشد .

نکته 3 – رنگ دیوار ها و کف پوش

همانند رنگ تخت خواب رنگ کف پوش و دیوار ها نیز باید از رنگهای خنثی مانند رنگ سبز ، خردلی ، کرمی و .... تشکیل شده باشد . استفاده از رنگ های ترکیبی مانند قرمز و مشکی ، زرد و مشکی ، سیاه و سفید و .... نیز توصیه می شود .

نکته ی 4 –  انتخاب میز و صندلی

بهتر است از میز و صندلی هایی که دارای اشکال خاص برای پسران و دختران می باشد استفاده نکنیم ، انتخاب یک میز و صندلی ساده که هم چنین دارای طرح ساده ای نیز باشد بسیار مناسب است .

نکته ی 5 – برچسب و کاغذ دیواری

کاغذ دیواری های گران قیمت لزوما به معنای مناسب بودن آن نیست ، کاغذ دیواری هر قدر ساده و رنگ آن خنثی باشد برای اتاق مشترک دختر و پسر مناسب تر است .

نکته ی 6 – رنگ ملحفه ها ، پرده ها و فرش ها

در انتخاب رنگ پرده ها بسیار دقت کنید زیرا هم باعث بزرگ نشان دادن اتاق می شود و هم اینکه به اتاق کودک تان جلوه و زیبایی خاصی می بخشد .

در انتخاب ملحفه مختار هستید چون می توانید هر کدام از ملحفه ها را متناسب با سلیقه دختر یا پسرتان تهیه کنید اما رنگ فرش را متناسب با رنگ پرد ها برگزینید و طرح آن نیز یک طرح ساده  باشد .

نکته ی 7 – تزئین و دکور اتاق

برای دکور کردن اتاق مشترک دختر و پسر می توانید از ایده هایی خلاقانه استفاده کنید به طور مثال می توانید اسم کودک تان را روی تخت خواب آنها دکور کنید و یا حتی عکس های بچگی آن ها را روی دیوار و کمد بزنید .

و در آخر قابل ذکر است که این اتاق مشترک باید طوری باشد که باعث ایجاد صمیمیت و دوستی میان خواهر و برادر شود نه اینکه باعث دشمنی و لج و لج بازی آن ها با هم شود ، بنابراین به سلیقه و علاقه هر کدام از فرزندانتان اهمیت دهید .

جهت سفارش کابینت آشپزخانه و تخت خواب تاشو با ما تماس حاصل نمایید.

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید