هزینه های فصل پاییز خانه

به موازات تغییر فصل خواه ناخواه یک سری هزینه های جدید به خانواده ها منتقل می شود به طور مثال در فصل پائیز لباس های زمستانی ، لباس های مدرسه و هم چنین هزینه گاز از جمله این هزینه ها می باشد . اما با مدیریت صحیح و درست این هزینه ها می توانید مخارج خود را کم کنید .

راه کار 1 – خانه خود را برای تغییرات دما آماده کنید :

تمامی در و پنجره ها را عایق بندی کنید و تا هم در مصرف هزینه های گاز صرفه جویی کنید و هم کمک بزرگی به کاهش مصرف انرژی کنید . عایق های پشت بام را چک کنید ، محل خروجی دودکش را با نهایت دقت بررسی کنید .

هزینه های مربوط به سیستم گرمایشی خانه معمولا بسیار بالا می باشد ، پس منزل تان را برای شروع فصل زیبای پاییز آماده کنید تا در این هزینه ها صرفه جویی کنید .

راه کار 2 – هزینه ها را کم کنید و کابینت آشپزخانه خود را نو کنید :

سعی کنید هزینه های اضافی نظیر بیرون غذا خوردن را از برنامه های روزانه خود حذف کنید در منزل آشپزی کنید این کار باعث می شود تا احساس صمیمت و آرامش در میان اعضای خانواده شما افزایش یابد و گویی یک انگیزه مضاعف در خود و خانواده تان ایجاد می کنید . از شب های بلند پائیزی برای کار های مختلفی نظیر آشپزی ، دور هم جمع شدن دوستان ، فیلم دیدن با خانوده و بازی کردن با بچه ها که هیچ گونه هزینه ای ندارد و بسیار لذت بخش هم می باشد ، استفاده کنید .

اگر کابینت آشپزخانه شما قدیمی می باشد پیشنهاد می کنیم سفارش یک کابینت آشپزخانه جدید بدهید تا از آشپزی در آشپزخانه بیشتر لذت ببرید.

راه کار 3 – حراج های پاییزه را از دست ندهید :

هر ساله در فصل پائیز حراجی های متفاوتی می بینیم هیچ گاه این حراجی ها را ازدست ندهید و با این کار کمک بزرگی به اقتصاد خانواده تان بکنید . این حراجی هم می تواند حراجی در لباس و پوشاک ، میوه و سبزیجات ، مواد خوارکی و ... باشد . به این حراجی ها بروید و برای خود و خانواده تان خرید کنید .

راه کار 4 – پیاده روی در پائیز را فراموش نکنید :

به جای رفتن به باشگاه و استخر و پرداخت هزینه گزاف ، به همراه خانواده خود به یک پیاده روی دسته جمعی و صمیمی برویدو از یک بعد از ظهر پائیزی زیبا را در کنار خانواده تان تجربه کنید . به یک پارک بروید و از هوای عالی پائیز استفاده کنید و با این کار هم در هزینه های خود صرفه جویی کنید و هم به تفریح و نشاط بپردازید .

معمولا در فصل پائیز به دلیل سرد شدن هوا و کم شدن بازدید کنندگان از مکان های تفریحی ، قیمت بلیط های این مکان ها کاهش می یابد پس بهترین فرصت است تا با صرف هزینه ی کم از این مکان ها دیدن کنید و با این کار هم در هزینه های خود صرفه جویی کنید و هم دیدن این مکان ها را در کنار خانواده از دست ندهید .

راه کار 5 – از زیبائی فصل پائیز نهایت استفاده را ببرید :

کافی است کمی ذوق و سلیقه و هنر خود را به کار ببرید و از این همه زیبایی درس بگیرید مثلا با استفاده از برگ های زیبای پائیزی یک قاب چوبی کوچکی درست کنید و آن را بر روی دیوار منزل تان نصب کنید و هم خود از این هنر لذت ببرید و هم شور و شوق خاصی را در منزل تان ایجاد کنید و به جای پرداخت هزینه گزاف برای خرید دکور برای منزل از هنر و استعداد خود بهره ببرید .

راه کار 6 – جلوی هزینه های اضافی را بگیرید :

سعی کنید از به وجود آمدن هزینه های اضافی جلوگیری کنید مثلا با چک کردن به موقع و درست اتومبیل خود از هزینه های نا به جایی که ممکن است روی دست شما بگذارد ، جلوگیری کنید . روغن ماشین ، باد چرخ ها را چک کنید از مایع ضد یخ حتما استفاده کنید .

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید