آشپزخانه در هر خانه قلب آن خانه می باشد ، احتمالا شما هم به دفعات این جمله معروف را شنیده‌ باشید و به آن نیر اعتقاد پیدا کرده اید. آشپزخانه ی شما می‌تواند کوچک و یا بزرگ باشد ، و همچنین آشپزخانه شما می تواند قدیمی و ساده و یا مدرن و مجلل باشد. آنچه در میان همه این آشپزخانه‌ ها دارای وجه اشتراک می باشد و دارای اهمیت می باشد ، چیدمان لوازم و ظروف در آشپزخانه به عهده خانم خانه می باشد ، پس نمی بایست از اهمیت کاربری کابینت‌ های آشپزخانه اجتناب نمود . کابینت‌ هایی که می‌توانند تمام ظروف را داخل خود جای دهند و در عوض وظیفه خانم خانه را راحت‌ تر از قبل کنند.

البته در این مورد علاوه بر ویژگی های ذکر شده ، جدیدا کابینت‌ آشپزخانه تبدیل به بخشی جدا نشدنی از چیدمان و دکوراسیون خانه های ما شده اند.

زمانی که که مادر بزرگ‌ هایمان در آشپزخانه‌ ها کارهای خانه را انجام می دادند ، خبری از کابینت‌ های امروزی نبود و صندوقچه های چوبی ، تمامی ظرف های مادر بزرگ هایمان را در خود جای می دادند ، اما امروزه کابینت‌ های متنوع و مختلفی در بازارها وجود دارد که تنها وظیفه آنها جا دادن به ظروف آشپزخانه نمی باشد و نقش مهم تری هم در زیبایی آشپزخانه و دکوراسیون خانه ما به عهده دار می باشند ، مخصوصا زمانی که آشپزخانه ی ما اوپن باشد ، ویژگی رنگ و شکل کابینت آشپزخانه در زیباشناسی فضای خانه چند برابر می‌شود.

بیشتر مراقبت نمایید ، عمر طولانی تر دریافت نمایید

بسیاری از خانواده ها متاسفانه نمی دانند چگونه باید از کابینت نگهداری نمایند ، پی امر از خراب شدن و از کار افتادن کابینت ها در ایران بسیار طبیعی می باشد.  ولی با در نظر داشتن هزینه های بالای تعمیر کابینت آشپزخانه یا تعویض کابینت آشپزخانه بهتر است بیشتر به فکر مراقبت از کابینت ها باشیم تا مدت طولانی برای شما کار کنند و سالم باقی بمانند.

همیشه به یاد داشته باشید در صورتی که کابینت شما با مشکل روبرو شد به جای اینکه خودتان آن را تعمیر نمایید از افراد ماهر در این زمینه استفاده نمایید تا مشکلی در آینده برای کابینت آشپزخانه شما پیش نیاید.

البته مثل بقیه کارهای خانه ، کار بهتر این می باشد که ابتدا از خراب شدن کابینت آشپزخانه جلوگیری نمایید تا نیازی به تعمیر آن نباشد ، به عنوان مثال  همیشه باید درب و بدنه کابینت را از حرارت و رطوبت محافظت نمایید تا عمر آن طولانی تر شود ، البته کابینت های فلزی در برابر رطوبت مقاوم تر می باشند ، اما جنس کابینت هایی که از چوب می باشد با نزدیکی به آب خیلی زود می پوسد و از بین می رود. پس از جنس کابینت شما هم چوبی می باشد هیچگاه آن را با آب تمیر نکنید تا از بین نرود و برای تمیز کردن می توانید از مواد شوینده و دستمال استفاده نمایید تا عمرشان افزایش یابد.

در هنگاه خرید و یا ساختن کابینت بهتر است از جنس مرغوب استفاده نمایید تا به تناسب عمر بیشتری نیز داشته باشد. بعضی قسمت های کابینت مانند اطاف سینک بیشتر در معرض رطوبت می باشند بنابراین باید جنس این قسمت ها مرغوب تر باشد تا مقاومت بیشتری داشته باشند. بعلاوه شما باید همیشه بعد از اتمام کار آب را از تمام قسمت های کابینت تمیز نمایید.

البته اگر کابینت ضد آب هم باشد نباید بازهم روی آن را با آب بشورید و خیس نمایید به دلیل اینکه به هر حال رطوبت از عمر آن می کاهد. این را هم به یاد داشته باشید که حرارت هم از عوامل مهم خراب شدن کابینت آشپزخانه می باشد پس نباید ظروف داغ مثل دیگ ها و غابلمه ها و چای را روی کابینت بگذارید تا از عمر آن کاسته نشود.

انواع غذاها مانند مرغ ، گوشت و غیره را نباید روی کابینت برش بزنید این کار علاوه بر اینکه باعث خش افتادن روی صفحه کابینت می شود بلکه محل تجمع میکروب ها و ویروس ها نیز می شود.

 

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید