کدام پرده ها برای پنجره های کوتاه مناسب هستند ؟

یکی از وسایل مهم در دکوراسیون داخلی هر خانه ای پرده ها هستند . در صورتی که می خواهید دکوراسیون خانه تان زیبا به نظر آید باید پرده ها متناسب با پنجره ها و دکوراسیون داخلی تان خانه تان هماهنگ باشد .

برای پنجره های کوتاه و کم نور چه نوع پرده ای مناسب می باشد ؟

اگر خانه تان در طبقه هم کف قرار دارد و پنجره های آن کوتاه است برای پنجره های آن چه نوع پرده ای را باید انتخاب کنیم

درصورتی که پنجره های آپارتمان شما 80 سانتی متری می باشد و ارتفاع سقف خانه تان نیز کوتاه است و به اندازه کافی نور وارد آپارتمان تان نمی شود . برای انتخاب پرده باید نکاتی را رعایت کنید از جمله :

طول پرده ، مدل پرده متناسب با فضای خانه تان ، جنس پرده ، رنگ و طرح مناسب برای پنجره ها

اکثر مردم دوست دارند که پرده های خانه شان را به صورت مستقیم از قسمت بالایی چارچوب پنجره از میل پرده آویزان کنند . اما توصیه می شود برای این که فضا را بلندتر نشان دهید می توانید از ترفندهای دیداری مانند وصل کرده میل پرده درست در قسمت زیر سقف استفاده نمایید . با این کار شما کاری می کنید که چشم های تان راه بیش تری را تا بالا طی کنند . بنابراین فضای اتاق تان بلندتر به نظرخواهید رسید.

توصیه می شود به جای نصب پرده ها در قسمت چارچوب آن ها را به اندازه 15-20 سانتی متر بزرگتر از قالب اصلی در آورده و آن ها را آویزان کنید تا پنجره تان و در نتیجه اتاق تان بزرگ تر از طراحی اصلی آن به نظر برسد . پرده ها جزء وسایلی به حساب می آیند که به کمک آن ها می توانید ورود و خروج نورها را بهتر کنترل نمایید . و فضای روشنایی خانه تان را با آن ها تنظیم کنید .

شما با نصب نمودن درست پرده ها می توانید اتاق تان را بزرگ تر نشان دهید .

درصورتی که می خواهید یک منظره غیر رسمی ایجاد کنید پرده تان باید حدود 2 سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد . اگر می خواهید رسمی تر باشد باید طول آن را بیش تر در نظر بگیرید . این ترفند برای میهمانی های با شکوه و رسمی بسیار مناسب می باشد اما این روش را نباید برای پنجره هایی که زیاد باز و بسته می کنید مورد استفاده قرار گیرد زیرا به سرعت کثیف خواهد شد .

پرده های تان را از جنس خوب انتخاب کنید .

معمولا برای پرده های مجلسی از مواد سنگین تری استفاده می کنند و به گونه ای آن ها را طراحی می کنند که اجازه عبور نور در روز و خروج گرما در ماه های سرد را نمی دهند برای همین است که پارچه هایی مانند مخمل ، تافته های ضخیم و ... نمی تواند گزینه خوبی برای شما باشند . پرده های مناسب حریر ، تور و تافته های نازک می باشد زیرا این نوع پرده ها از مواد سبک تری مانند پنبه ساخته شده اند و به خوبی نور را از خودشان عبور می دهند بنابراین برای آپارتمان شما بسیار مناسب می باشند البته غیررسمی و اسپرت می باشند.

سعی کنید از رنگ های روشن و شاداب که با دکوراسیون خانه تان هماهنگ است استفاده کنید البته کم ترین طرح و گل در آن ها به کار رفته باشد مناسب تر می باشد .

برای مبلمان کرم و آبی چه نوع کاغذ دیواری مناسب است؟

یکی از اصلی ترین کارها برای زیباتر کردن دکوراسیون هر خانه ای انتخاب کاغذدیواری است که متناسب با مبلمان آن خانه باشد . برای مثال اگر رنگ مبل شما آبی و کرم می باشد چه نوع کاغذ دیواری متناسب با این رنگ مبل می باشد ؟

در صورتی که رنگ مبلمان شما آبی و کرم است بدون شک شما به خاطر ایجاد آرامش و نور در فضای نشیمن خانه تان این رنگ را انتخاب کرده اید بنابراین اگر بخواهید به همین دلیل هم رنگ کاغذ دیواری تان را انتخاب کنید اگر رنگ غالب مبلمان شما کرم است کاغذ دیواری تان را به رنگ آبی بسیار کم رنگ انتخاب کنید که می تواند طرح دار ، تک رنگ و یا راه راه و با راه های پهن و عمودی باشد . اما در صورتی که رنگ مبلمان شما آبی می باشد رنگ کاغذ دیواری تان را به رنگ کرم انتخاب نمایید .

شما می توانید از رنگ های گرم تر مثل زرد و خردلی برای ایجاد هیجان و گرمی بیشتر در فضای خانه تان استفاده کنید .

راه کار ساده تر برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری تان این است که به پارچه گلدار مبلمان تان دقت کنید و ببینید رنگ سومی که در آن به کار رفته است چه رنگی می باشد و از همان رنگ البته کم رنگ آن را برای رنگ کاغذ دیواری تان انتخاب نمایید .

چه کاغذ دیواری هایی برای فضای شما مناسب نمی باشند .

کاغذ دیواری های پررنگ

کاغذ دیواری های گلدار

کاغذ دیواری با نقوش برجسته

شما برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری تان باید به ابعاد و نقوش فرشتان که زیر مبلمان شما قرار گرفته است نیز دقت داشته باشید اگر ابعاد فرش تان بزرگ می باشد و رنگ آن تیره است و نقوش آن بزرگ شما می توانید از کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که تک رنگ و کم رنگ هستند . اما در صورتی که فرش ما کم نقش و کوچک است شما مجاز به خرید کاغذ دیواری هایی گرم تر و طرح دار تر می باشید همچنین رنگ کاغذ دیواری شما بهتر است با کابینت آشپزخانه تان ست باشد.

امروزه استفاده از کابینت های گلاس رواج دارد.

چگونه کابینت های سفید آشپزخانه مان را با دکوراسیون قهوه ای و کرم خانه مان هماهنگ سازیم ؟

یکی از عناصر بسیار مهم در هر خانه ای کابینت های آشپزخانه آن خانه می باشد . چه کابینتی خانه را جذاب تر خواهد ساخت .

در صورتی که کف پارکت شما به رنگ تیره است و رنگ آمیزی خانه تان هم قهوه ای و کرم دار و دوست دارید که کابینت آشپزخانه تان سفید باشد باید چگونه این هماهنگی را انجام دهید . آن چه که در طراحی کابینت آشپزخانه خانه ها افراد را مجذوب خود می کند هماهنگی و یکپارچگی می باشد منظور این است که اگر بقیه قسمت های خانه شما از رنگ های گرم استفاده شده است شما نمی توانید از رنگ سرد مثل سفید برای کابینت های آشپزخانه تان استفاده نمایید مگر این که طراحی کابینت و کل خانه تان را تغییر دهید .

امروزه اکثر کابینت آشپزخانه ها به صورت اوپن یا همان باز ساخته می شوند. در اصل آشپزخانه فقط آشپزخانه نمی باشد بلکه بخشی از دکوراسیون خانه ی شما نیز به حساب می آید بنابراین به شما پیشنهاد می شود که از یک رنگ گرم جایگزین رنگ سفید برای کابینت های آشپزخانه تان استفاده کنید اما در صورتی که تمایل دارید از رنگ سفید استفاده کنید و رنگ های تیره شما را خسته کرده است توصیه می شود که برای قسمت های درب و بدنه کابیت ها از رنگ سفید استفاده کنید اما برای دیگر قسمت ها از رنگ های گرم تری استفاده نمایید دقت داشته باشید که کاشی های دیواری آشپزخانه هم باید رنگی نسبتاً تیره به کار رفته باشد .

مبل سفید رنگ را با چه رنگ پرده و کابینت آشپزخانه می توان ست کرد ؟

انتخاب نمودن رنگ پرده هماهنگ و متناسب را رنگ فرش و مبلمان در چیدمان دکوراسیون خانه و طراحی کابینت آشپزخانه یکی از کارهای اساسی به حساب می آید برای این که دکوراسیون داخلی خانه تان زیباتر شود باید بدانید که چه مبلی را با چه نوع پرده ای باید ست کنید .

آن چه که در وهله اول دارای اهمیت می باشد متراژ و نور خانه ی شما می باشد . در صورتی که فضای خانه تان نور و وسعت کافی دارد شما می توانید از پرده دو لایه آبی درباری و گلدار استفاده کنید اما در صورتی که فضای شما از نور به میزان کافی ای برخوردار نیست توصیه می شود برای جلوگیری از کوچک به نظر رسیدن و دلگیر شدن فضا بیش تر از رنگ سفید و کم تر از رنگ سورمه ای استفاده کنید .

برای فضاهای دوستانه و اسپورت سعید کنید پرده هایی به رنگ سفید با راه راه های سورمه ای را انتخاب نمایید .

برای این که فضای خانه تان صمیمی به نظر برسد می توانید مبلمانی با رنگی سفید و خطوط سرمه ای را انتخاب نمایید .

درصورتی که مبلمان و سبک دکوراسیون خانه و طراحی کابینت آشپزخانه تان اسپورت است پیشنهاد ما به شما این است که از پرده هایی به رنگ سفید یا کرم از جنس کتان استفاده کنید . اما در صورتی که سبک خانه تان کلاسیک با مبلمان استیل است برای انتخاب پرده و ایجاد گرمی بیشتر شما می توانید از ترکیب پالت رنگ استفاده نمایید.

برای ایجاد ترکیبی روشن و پرجنب و جوش از ترکیب رنگ های قرمز قهوه ای و خردلی در پس زمینه ای از آسمان آبی و خاکستری مایل به آبی و سفید استفاده کنید .

برای ایجاد هیجان و اسرارآمیز بودن به فضا از رنگ های آبی روشن و آبی عمیق در هماهنگی با تن خاکستری خنثی و سفید استفاده کنید .

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید