رفع مشکل خراب شدن وسایل خانه و کابینت آشپزخانه

ما در این مقاله شما را با راه کار هایی بسیار جالب و در عین حال بسیار راحت آشنا می کنیم تا در صورت خراب شدن یکی از وسایل خانه نیازی به مراجعه به تعمیر کار برای رفع مشکل تان نداشته باشید .

این ترفند های ساده ، تعمیرات کوچک خانه که گاهی باعث ایجاد مشکل برای شما و دیگر اعضای خانواده می شود ، را بسیار آسان و راحت می کند ؛ پس ما تا انتها همراه باشید .

راه کار 1 ) از بین بردن صدای کف پوش ها :

معمولا کف پوش های پارکت بعد از مدتی شروع به تولید صدا و جیر جیر کردن کرده و ممکن موجب آزرده خاطر شدن شما و سایر اعضای خانواده تان نیز شود ؛ جیر جیر کردن پارکت ها به دلیل تغییر اندازه ی چوب در اثر خشکی و رطوبت هواست . برای رفع جیر جیر کردن پارکت می توانید مقداری پورد بچه را روی کف پوش بریزید و سپس بر روی آن راه بروید تا پودر فضا های خالی بین پارکت را پر کند .

در آخر می توانید باقی مانده های پودر بچه را با جارو دستی تمیز کنید .

راه کار 2 ) از بین بردن صدای درب های اتاق و کابینت آشپزخانه :

اگر درب اتاق و درب ورودی منزل تان یا کابینت آشپزخانه جیر جیر می کند اصلا نگران نباشید ؛ چاره ی کار شما وازلین است . به این ترتیب که مقداری وازلین را بر روی لولا های درب ریخته و درب را چند بار باز و بسته نمایید تا وازلین به خوبی وارد لولا ها شود ، اگر بعد از مدتی دوباره درب ها دوباره جیر جیر جیر کردند همین کار را تکرار نمایید .

در مورد تخت خواب تاشو این موضوع تفاوت دارد و نباید به جک های این نوع تخت خواب روغن بزنید.

نکته ی 1 ) از روغن نباتی هم می توان برای رفع صدای درب ها استفاده کرد ؛ اما به دلیل رقیق بودن ، ممکن است چکه کرده و باعث کثیفی منزل شما شود .

نکته ی 2 ) از روغن های دیگر نظیر روغن بچه و ... می توان برای رفع صدای درب ها استفاده کرد ؛ اما این گونه روغن ها خیلی زود جذب شده و بعد از چند روز درب ها دوباره جیر جیر می کنند .

راه کار 3 ) تعمیر و بازسازی کاغذ دیواری :

معمولا به دلیل رطوبت هوا و یا هر عامل دیگری ، بعد از مدتی چسب قسمتی از کاغذ دیواری کنده می شود و دیگر نمی چسبد . برای رفع این مشکل می توانید درست به اندازه ی قسمت کنده شده ی کاغذ دیواری ، کاغذ معمولی جدا کرده و پشت آن را چسب بمالید سپس بین دیوار و کاغذ دیواری قرار داده و بچسبانید .

راه کار 4 ) رفع مشکل خراشیدگی و ترک خوردگی کف پوش ها :

برای تعمیر کف پوش های خراشید و ترک خورده از کمی خمیر دندان سفید رنگ و یا مداد پاک کن استفاده نمایید ؛ به این ترتیب که مقداری خمیر دندان و یا مداد پاک کن را بر روی محل ترک خورده و خراشیده بمالید سپس با یک دستمال که مقداری مایع ظرف شویی بر روی آن ریخته شده بر روی کف پوش بکشید ، سپس با یک دستمال تمیز و خشک خمیر دندان و یا مداد پاک کن را پاک کنید .

راه کار 5 ) کم حجم شدن بالشت ها :

معمولا بالشت ها پس از مدتی استفاده از آن ها حجم خود را از دست می دهند ، برای رفع این مشکل می توانید یک پارچه ی تمیز را بر روی بالکن و یا پشت بام پهن کرده و بالشت ها را بدون رو بالشتی بر روی آن ها در مقابل نور خورشید قرار دهید تا نور خورشید باع تبخیر رطوبت موجود در بالشت را تبخیر کند .

بعد از چند ساعت بالشت ها را از مقابل نور خورشید بردارید و کمی آن را تکان دهید تا شکل خود را باز یابد .

راه کار 6 ) تعمیر ظروف شکسته :

ظروف شکسته را دور نیاندازید ، مقداری چسب دوقلوی بی رنگ را به محل شکستگی بمالید سپس آن را به مدت یک دقیقه فشار دهید تا چسب کاملا خشک شود .

نکته : برای چسباندن ظروف شکسته حتما از چسب دوقلو استفاده کنید زیرا این نوع چسب ها با شست و شو خراب نمی شوند .

جهت سفارش طراحی کابینت آشپزخانه به صفحه طراحی کابینت مراجعه نمایید.

طراحی کابینت

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید