طرز نوسازی آشپزخانه و کابینت آشپزخانه

شما تصمیم می گیرید که آشپزخانه را نونوار کنید. اما نمی دانید از کجا شروع کنید، بسیاری از مالکان خانه در دو دسته جای می گیرند. برخی با وسایل برقی آغاز می کنند. بعضی با جمع آوری تصاویر الهام بخش آشپزخانه شروع می کنند. برخی تصمیم می گیرند که نیاز به فضای بیشتری دارند. سایرین به سادگی خواهان اصلاح آشپزخانه فعلی شان هستند. ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد تا مالکان خانه مرحله تحقیق را پیش از اینکه شروع به صحبت با طراحان آشپزخانه یا پیمانکاران کنند، پشت سر بگذارند.

وقتی بخوبی سبک و سنگین کردید و آماده بکار بازسازی آشپزخانه بودید، بعد از آن چه کنید؟ ما با 9 مرحله اول شروع می کنیم و جزئیات اصول را در نظر می گیریم.

مرحله1: در مورد آنچه می خواهید فکر کنید

این مرحله به کلی در مورد طرز استفاده از آشپزخانه و یافتن طرح و ویژگیهایی است که با شیوه زندگی اهل خانه متناسب است. از هر منبع ممکنی ایده بگیرید، عکسها، نمایشگاه های آشپزخانه، کتابها و مجلات.

در مورد اولویتهایتان فکر کنید: چند نفر قرار است در آنجا آشپزی کنند. آیا نیاز به چیزی اضافه دارید؟ یا می توانید با آشپزخانه موجود کنار بیایید؟

اگر قبلاً این کار را نکرده اید، با ذخیره عکسهایی از آشپزخانه با ویژگیهایی که با شیوه شما تناسب دارد شروع کنید. مجموعه شما می تواند سازماندهی شده و زیبا چون یک کتاب مصور باشد یا می تواند پر از عکشهای تصادفی سازماندهی نشده باشد. من در واقع مورد دوم را ترجیح می دهد، چون دوست دارم بطور اتفاقی تصاویر را در پوشه ها بگذارم و بعدها برای ویرایش سری به آنها بزنم.

مرحله 2: تحقیق و طرح

آیا این پروژه را سبک سنگین کرده اید و فکرهایتان را کرده اید؟ بهترین نقطه آغاز، تنظیم چیزی است که تحت عنوان حوزه کاری معمولاً به آن اشاره شده است و محاسبه هزینه اولیه خود.

هر دوی این موارد ممکن است در معرض تغییر باشند، پس فکر نکنید که فقط یک بار شانس دارید. بودجه و حوزه به هم تافته اند و اغلب چند بار در طول فرآیند طراحی تغییر می کنند چون شما بیشتر آموخته اید و قادرید تشخیص دهید چه می خواهید و بضاعت چه چیزی را دارید. به عنوان مالک، انتظار نمی رود شما در مورد هزینه ها بدانید. به یاد داشته باشید که این یک روند آموزشی است.

مرحله 3: کارشناسانی را بیابید که نیاز دارید

حتی اگر قصد دارید خودتان کارها را  انجام دهید، مگر در مورد در ساخت کابینت آشپزخانه و کارهای برقی و لوله کشی، شما باید با یک کارشناس در مواردی کار کنید. ممکن است به کوتاهی تکیه بر نظر فروشنده ای باشد که به شما در انتخاب و سفارش وسایل یا کابینتها کمک می کند.

برخی افراد با دیدن فروشگاه های بزرگ یا نمایشگاه های کابینت شروع می کنند که در آنجا می توانند هر چیزی ببینند. بسیاری از مالکان توسط دوستان یا همکاران به جایی ارجاع داده می شوند و با استخدام معمار یا طراح آغاز به کار می کنند. با این حال سایر افراد خودشان با بساز بفروش ها و پیمانکاران کار می کنند. کارشناسان در دسترسند تا به شما کمک کنند و اجازه دارند حائلی بین طرح ریزی، بودجه، انتخاب اثاثیه، خرید، سفارش محصولات، کمک به شما در ترتیب دادن آشپزخانه موقتی، و مدیریت پروژه تان از ابتدا تا پایان ایجاد کنید.

مرحله 4: طراحی تصویری سه بعدی

این مرحله شامل طرح های اولیه، طراحی فضا، طراحی کف و معماری و طراحی کابینت می شود. سعی من بر این است که توجه مشتریان را به طرح و طراحی فضا جلب کنم، گرچه وسوسه می شوم در مورد اینکه آشپزخانه چه شکلی باشد صحبت کنم.

طراحی کابینت آشپزخانه

بعلاوه شما طرحی نیاز دارید تا متوجه شوید چه  لوازمی در کجا کاربرد داشته و چند فوت مربع نیاز دارید، و نهایتاً چقدر هزینه بر می دارد. من مایلم شروع به صحبت با پیمانکار کنم و یک بسته نقشه کشی مقدماتی و حوزه کاری را به آنها ارئه بدهم، پس می توانیم برخی ارقام ساخت تقریبی ارائه دهم.در همین زمان می توانید نقشه هایی برای تخمین وسایل بفرستید.

5.مشخصات اثاثیه

در همه این فرآیند، واحتمالاً خیلی پیش تر، شما تصاویر آشپزخانه هایی را که دوست دارید در پوشه هایتان ذخیره کنید. متوجه سبکی که دوست دارید شده اید، آیا این سبک مدرن، کلاسیک، سنتی، روستایی یا سبک شخصیاست. شما احتمالاً می دانید آیا آشپزخانه ای سفید یا آشپزخانه ای چوبی یا رنگی می خواهید.

حالا لازم است تا انتخاب نهایی اثاثیه را انجام دهد که شامل موارد زیر می شود:

 

  • انواع کابینت، در و رنگ
  • کابینتهای بالا
  • یخچال ها و سایر لوازم
  • سینک آشپزخانه و شیر
  • وسایل نورپردازی
  • کف
  • عقب خانه
  • کاشیکاری آشپزخانه
  • فلزآلات تزئینی

مرحله 6: کار بر روی پیشرفت طرح و اسناد ساخت

این مرحله ای است که طرح را به پایان می رسانید و طرحهای نهایی کفپوش، معماری، جزئیات و در صورت امکان نقشه های مکانیکی و الکتریکی، طرحهای سوئیچ لامپ، و معماریهای بیرونی را آماده می کنید.

این جایی است که مجموعه مجاز نهایی یا نقشه های ساخت روی کار می آیند. در این لحظه انتخاب اثاثیه مهم است، چون این چیزیست که در هزینه نهایی پیمانکار مورد توجه قرار می گیرد.

شما نقشه ها را برای گرفتن جواز ارائه می دهید. آنها زمان انجام کار دارند، بنابراین زمان را با بخش محلی خود بررسی کنید. شما نیاز به معمار، طراح، یا پیمانکار دارای مجوز دارید تا اتمام را ثبت کند، پس آماده باشید تا کسی را در مرحله بعدی استخدام کنید.

مرحله7: برآوردهای پیمانکار را بدست آورید

اگر تاکنون در پروژه پیمانکار دارای مجوز نداشته اید، مرحله بعدی یافتن کسی برای انجام پروژه است. من مایلم زمانی که طراحی های نموداریانجام می شوند، مستندات اولیه را با پیمانکاران انجام دهم، بنابراین می توانیم برآوردهای تقریبی را انجام داده و متوجه شویم آیا در مسیر درستی قرار داریم یا نیاز است برخی هزینه ها را پس بزنیم تا بودجه را متناسب نماییم.

مرحله8: آماده نمونه باشید

این روز بزرگ نزدیک است، بیشتر 4 تا 8 هفته از زمانی که آنها را برای مجوز فرستاده اید. زمان کسب برنامه زمانی و برنامه ریزی در مورد تمیز کردن کابینت ها، گذاشتن آنچه نیاز ندارید در انبار و در صورتی که در طول ساخت در خانه زندگی می کنید، ترتیب آشپزخانه موقتی.

کابینت آشپزخانه

ممکن است از خانه بطور موقت بیرون روید، اما بیشتر مالکان آن را سپری می کنند و سعی می کنند در خانه به هنگام ساخت زندگی کنند.

بر سر جزئیات پیش از موعد با پیمانکار بحث کنید. آیا هفته ای یکبار برای به روز شدن با هم ملاقات می کنید؟ آیا باید برای کارهای خاصی مانند نمونه یا کفپوش از خانه خارج شوید؟ حذف آشغالها چطور؟ آیا موضوع حساسیت خانواده وجود دارد؟ روز کاری نمونه برای اعضا کی است؟

مرحله9: بازماندن لیست انجام داده نشده

زمانی که ساخت به اتمام رسید، همیشه این لیست اقلام هست که حذف شده، غلط از آب در می آیند یا بسادگی فراموش می شوند.

پیمانکار ممکن است از خانه بازدیدهای زیادی کند، تا این آیتم ها را به پایان برساند، خود را برای بیشا از یک بازدید آماده کنید.

 

 

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید