چه مقدار فضا برای کابینت آشپزخانه جزیره ای نیاز است؟

کابینت آشپزخانه های جزیره ای امروزه بسیار مورد تقاضا هستند، تقریباً 9 تا از 10 طراحی آشپزخانه به این شکل هستند. طرح جزیره ای بسیار خوب طراحی شده می تواند فضای راحتی برای تهیه و چخت و پز غذا فراهم کند. کابینت جزیره گاهی نیز فضایی برای شام خوردن، کار کردن، و انبار فراهم می آورد.

ولی همانگونه که یک نقشه بخوبی طراحی شده لذت بخش است، یک کابینت جزیره که ضعیف طراحی شده نیز می تواند ناامید کننده باشد. اگر بخصوص فضای کافی برای کابینت جزیره وجود نداشته باشد این واقعیتی مشهود است. اگر در حال بررسی کابینت آشپزخانه جزیره ای هستید، این مقاله را دنبال کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید آیا فضای کافی برای آشپزخانه جزیره ای دارید یا خیر.

یک سایز برای همه مناسب نیست. زمانی که نوبت به کابینت آشپزخانه جزیره ای می رسد، تصور نکنید که اگر آشپزخانه تان کوچک است، امکان درست کردن این آشپزخانه نیست، یا نمی توانید گزینه هایی را که می خواهید در آن بگنجانید. احتمالات زیادی برای ساخت یک کابینت آشپزخانه جزیره ای هست، حتی در صورتی که فضا محدود باشد، و بیشتر شرکتها گزینه هایی با عمق کمتر، ارتفاع سفارشی یا کابینتهای بسیار بزرگ تنظیم شده برای تناسب با یک طراحی خاص و فضایی که در نظر گرفته شده پیشنهاد می دهند. ای جزیره آبی پر جنب و جوش قابلیت انعطاف دارد.

ناحیه آزادتان را معین کنید. زمانی که مشتریان در مورد داشتن فضای کافی برای کابینت آشپزخانه جزیره می پرسند، ما طراحان باید فاکتورهایی نظیر تعداد افرادی خانواده و اینکه چطور از فضا استفاده می کنند را بررسی کنیم. ولی ابتدا و پیش از همه لازم است سایز فضا را بدانیم.

 در یک فضای مستطیل شکل با 5 متر عرض و 6 متر طول، مانند شکل، ردیف اصلی کابینتها به موازات یک از دیوارها قرار خواهد گرفت. عمق کابینتها از دیوار عقبی تا جلوی کابینتها حدود 650 میلی متر می باشد. در طراحی باید فاصله ای بین لبه کانتر ردیف عقبی کابینت ها و لبه کانتر جزیره باقی بگذارید. این فضا بین دو ناحیه کاری، بخشی از ناحیه آزاد جزیره را شکل می دهد، که فضای دربرگیرنده جزیره است. فاصله ایده آل برای ناحیه آزاد حدود 1 متر است. این بهترین مورد برای میسر نمودن حرکت امن و آزاد دور جزیره و سرتاسر آشپزخانه می باشد.

امنیت را در نظر بگیرید. یک فاصله امن برای جزیره آشپزخانه شما نیز مقدار صحیح آزاد بین جزیره و کابینت ها و وسایل مقابل را شامل می شود، بطوری که تمام درها، کشوها، اجاق و ظرفشویی را می توان با امنیت و بدون راه بندان باز نمود.

بطور بالقوه، خطرناکترین آیتم همیشه در ظرفشویی است. این درها رو به پایین باز می شوند، بنابراین اگر در حال عبور باشید، خطر سکندی خوردن، افتادن و صدمه به خود یا دیگران بخصوص زمانی که چاقو یا غذای داغ در دست دارید وجود دارد. به همین دلیل بهتر است فضای بیشتری باقی بگذارید. فاصله مینیمم که شما باید بین دو کشوی کاملاً گسترده در ردیف مقابل بگذارید، حدود 900 میلی متر می باشد.

کابینت آشپزخانه جزیره ای تان را سفارش دهید. این آشپزخانه جزیره از صندلی ها و انبار تشکیل می شود. این می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا کابینت ها در طرف دیگر آشپزخانه، کابینت جزیره را به ماکسیمم عمق حدود 900 میلی متر محدود می کنند.

به عنوان راه حل، طراح عمق واحدهای جزیره را در پیش نمای تصویر حدود 600 میلی متر می گیرد، بیشترین عمق ممکن برای مجاز بودن فضای 300 میلی متری لازم برای نشستگاه زیر کابینتی. این ترتیب عمق کلی 900 میلی متر جزیره را می سازد.

آن سوی جزیره آشپزخانه کابینت های هماهنگ با عمق 600 میلی متر در یک طرف جزیره را دربر می گیرد. ولی طراح به جای استفاده از 300 میلی متر اضافی فضا در آن ته جزیره برای نشستن، کابینتهایی را با عمق کم 300 میلی متر اضافه کرده است. که این نصف عمق استاندارد واحدهاست و تقریباً با فضای در دسترس متناسب است و فضای انبار بیشتری فراهم می کند.

 یک جزیره را در آشپزخانه کوچکتر جا دهید. جزیره ها در سایز و شکل متفاوتند، ولی سایز پیشنهادی می نیمم یک جزیره آشپزخانه حدود 1000 در 1000 میلی متر است. گرچه کوچک است، ولی این ابعاد هنوز یک جزیره کاربردی و عملی را که گزینه وسایل یکپارچه را در بر می گیرد را مجاز می شمرد.

کابینت جزیره ای با این سایز نیاز به ناحیه آزاد 800 میلی متری دارد. این کوچکترین فاصله ممکن برای راهرویی امن و بدون انسداد است. ناحیه آزاد این فاصله برای یک فرد در حال کار در آشپزخانه مناسب است، ولی برای دو نفر نه، ودر هم بر هم و شلوغ و خطرناک می شود.

طراحی یک جزیره آشپزخانه چند کاره. یک آشپزخانه جزیره ای در فضایی کوچک می تواند بسیار کارآمد باشد، در صورتی که از ابتدا به عنوان محیط کار چند منظوره ای طراحی شود. نمونه آن این جزیره خاکستری کوچک با صندلی ها، انبار کشویی ظروف، آب سرد کن، فضای کار و اجاق القایی است. همچنین یک استخراج کننده معلق در سقف وجود دارد که باعث می شود در آشپزخانه جایی را نگیرد.طرح بخوبی بررسی شده تا با نیازهای مالک سازگار در آید.

تناسب را حفظ کنید. سایز میانگین یک کابینت آشپزخانه جزیره ای حدود 1000 در 2000 میلی متر است. که بطور نمونه حدود 1000 میلی متر فضای آزاد دارد. ولی سایز جزیره معمولاً با فواصل بین آن تعیین می شود، بنابراین فضای بزرگتر جزیره بزرگتری را مجاز می داند. طراحی جزیره بزرگ در این آشپزخانه بخوبی بکار آمده و حالت چشمگیری دارد. اما چیز خیلی بزرگ برای فضا می تواند می تواند زیبایی آشپزخانه تان را از بین ببرد. طراح خوب آشپزخانه به شما کمک می کند تا تعیین کنید آشپزخانه باید چقدر بزرگ باشد.

با عدم تناسب ابعاد کابینت جزیره با فضای اطراف، ریسک ایجاد محیط شلوغ با گردش کار ناکارآمد و غیر کاربردی وجود دارد. همچنین در فضایی بزرگتر ممکن است راهرویی بین جزیره و جای کار بزرگتر بنظر بیاید که  یک عیب محسوب می شود: ناحیه آزاد عریضتر از حدود 1200 میلی متر به این معناست که استفاده طرح راحت نیست، زیرا فاصله بین جزیره و کانتر حس مساعد کمتری دارد.

 کابینت آشپزخانه

انتخاب طرح کابینت آشپزخانه کوچک جزیره ای

آشپزها معمولاً یک طرح آشپزخانه کوچک برای ایمنی و راحتی استفاده را ترجیح می دهند. و این همان چیزیست که شما می توانید استفاده از آن را با جزیره نیز بپذیرید.

یک طرح کابینت جزیره ای کوچک، چنانچه در این آشپزخانه دیده می شود، به شما این اجازه را می دهد در جزیره بایستید ولی با چرخش پاشنه به فضای کار پشت سر برسید. در یک طرح خوب اجرا شده این امر به شما اجازه دسترسی امن و آسان به تمامی سطوح کار، قفسه ها و وسایل در طول پخت و پز را می دهد. ولی ورای یک فضای آزاد 1200 میلی متری، اغلب کاربران باید چرخیده و سپس قدم بردارند تا به مقابل کانتر برسند. این کار یک قگسستگی بین دو فضا ایجاد کرده و باعث دشواری در استفاده از آشپزخانه می شود.

مطمئن شوید که کانتر بالایی مناسبِ راهروی آشپزخانه تان است. بعلاوه، برای فهمیدن اینکه ایا یک کابینت جزیره با فضای آشپزخانه تان متناسب است یا خیر، سایز کانتر بالایی را نیز که مورد نیاز است در نظر بگیرید.

همچنین مطمئن شوید که قبل از سفارش، کانتر بالای انتخابی تان را بررسی نموده اید تا بطور فیزیکی مناسب خانه و آشپزخانه شما باشند. اگر بر فرض مثال، آشپزخانه تان فقط از طریق یک راه پله باریک یا راهروی پیچاپیچ در دسترس است، ممکن است چاره ای نداشته باشید جز اینکه اندازه جزیره را برای کانتر بالا کاهش دهید تا در یک قطعه جا شود.

راه کارهای شیوه جزیره را بررسی کنید. اگر شما تمایل به داشتن آشپزخانه جزیره دارید، اما فضایتان بسیار کوچک است، راه کارهایی در اینجا می باشد.

بهتری روش این است که طرح خود را دوباره ترتیب دهید و فضا را باز کنید تا جای بیشتری ایجاد شود. این ممکن است برخی ساختارهای داخلی از قبیل برداشتن دیواری برای محیط بازتر یا اضافه نمودن ساخت تغییر دهد.

البته این کار برای هر آشپزخانه ای عملی نیست. بنابراین گزینه های با مقیاس کوچکتر، استفاده از پیشخوان قصابی، جزیره های سیار، تمامی گزینه ها زمانی که فضا برای جزیره نیست را در بر می گیرند. این جزیره ها که به نوبه خود چشم گیرندف می توانند بسیار کاربردیبوده، فضای انبار اضافی و سطح کاری بیشتری را ارائه دهند. آنها همچنین ارزان قیمت تر از جزیره آشپزخانه ثابت هستند.

نرم ها را بشکنید. زمانی که نوبت به آشپزخانه جزیره می رسد، طرحها، اشکال و اندازه های ممکن متعددی برای انتخاب وجود دارد. ممکن است شما جزیره کوچکی با قسمتی برای صرف صبحانه با ارتفاع زیاد و سطح کار کردن انتخاب کنید. یا چرا اصلاً چیزی کاملاً متفاوت مانند این جزیره خمیده دراماتیک انتخاب نکنید؟

آشپزخانه شبه جزیره ای را در نظر بگیرید. در نهایت، گزینه آشپزخانه شبه جزیره  بیش از یک جزیره کامل وجود دارد.واژه شبه جزیره از واژه لاتین "تقریباً یک جزیره" می آید، و آشپزخانه شبه جزیره اکثر همان ویژگیهای یک آشپزخانه جزیره را داراست، اما از یک سو ثابت شده است.آشپزخانه های شبه جزیره انتخاب کاربردی و هملی برای آشپزخانه های کوچکند، زیرا با ثابت بودن یک شمت به دیوار، فضای کمتری را اشغال می کنند.

یک شبه جزیره همچنین نیاز به فضای آزاد مانند جزیره ندارد. برای مثال یک جزیره متوسط حدود1200 در  2400 میلی متر، نیاز به ناحیه آزاد حدود 1000 میلی متری دارد. ولی یک شبه جزیره با همین فضا، نیاز به متراژ بیشتر فقط در سه سمت دارد و فضای آزاد بیشتری به شما می دهد.

 

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید