یادگیری حرفه سبکهای درِ کابینت آشپزخانه

کابینتها سبک بزرگی را در آشپزخانه، حمام و اتاقها ایجاد می کنند، و درها، قسمت پیشانی کشوها و قطعات مسطح کناری در دامنه گسترده ای از اختیارات و قیمتها قرار می گیرند.

سه نوع درب کابینت

درها و کشوها سه نوع هستند: درونی، پوشش جزئی، پوشش کلی.هر یک از این موارد ظاهر و عملکرد تقریباً متفاوتی دارند.

درهای کابینت درونی

درهای کابینت کارگذاشته شده در آشپزخانه ها در اوایل دهه 90 ، درهای درونی بودند. لولاهای کوچک درست روی چهارچوب ظاهری (چهارچوب آشکار اطراف در کابینت) یا درست درون آن جاسازی شده اند، لولاها اغلب زمانی که درها بسته اند، قابل رؤیت هستند.
نمای یک کابینت درونی یا کشو در همان سطح لبه جلوی قاب کابینت است. این نمای بسیار سنتی از اوایل دهه 90 را امروزه می توان تکرار نمود ولی احتمالاً گرانتر از سایر انتخابهاست. در درون کار گذاشته همچنین فضای درون کابینت را کاهش می دهد.

درهای کابینت کاملاً پوشیده

اصلاح مدرن از درهای درونی، درهای پوشیده جزئی و دراورها بالای نمای چهارچوب جاسازی شده اند، که در را کاملاً پوشش داده و بطور جزئی جهارچوب نمای پایان یافته را پوشش داده اند. این ساختار نیز امکان نصب فلزآلات کارکردی را ایجاد می کند، گرچه چهارچوب نما مقدار فضای در دسترس درون کابینت را کاهش می دهد.
بخش زیرین قسمتس است که مس تواند سطح پهناوری از چهارچوب نمای آشکار باشد. پوشش جزئی نشان داده شده در اینجا شامل لولاهای نمایان می شود.

پوشش کامل و درهای کابینت سبک Euro

مدرن ترین تکرار یک روکش کامل است، بدین معنی که نمای در یا کشو کاملاً چهارچوب را می پوشاند، نه تنها در را می پوشاند بلکه نمای کلی چهارچوب را نیز می پوشاند. در این کابینتها هیچ چهارچوب نمای قابل رؤیتی به هنگام بسته بودن درها نیست، که بدین معناست که لولاها طوری استفاده شده اند که به درها این امکان را می دهند تا بدون ضربه به درها و کشوهای مجاور باز شوند.

مزیت درهای پوشیده این است که فاصله بسیار کمی بین درها و کشوها وجود دارد که ظاهری استوار و پیوسته ایجاد می کند. همچنین مناسب ترین دسترسی به چهارچوب را ممکن می سازد. بخش زیرین این است که مراقبت بیشتر باید انجام شود تا مطمئن شویم درها و کشوها بویژه در زوایا و با کشیدن کشوها یا دستگیره های نصب شده به هم نمی خورند. هر کسری از اینچ در این مورد اهمیت دارد، بنابراین آنها نیاز به سطح بالایی از دانش از سوی سازنده کابینت آشپزخانه و نصاب آنها دارند.

جزئیاتی برای همه انواع

نواربندی لبه

بدون توجه به ساختار، اگر درها و کشوها را باز کنید، یک نوار لبه می بینید. این ابزار بکار رفته برای پوشاندن انتهای برشهای تخته چندلایه بر روی چهارچوبها، کشوها و قفسه هاست.
نوار لبه می تواند از جنس پلاستیک PVCنازک، ملامین یا چوب واقعی با ضخامت متفاوت باشد. نوارها به شکل رولهای بلندی در آمده و به لبه های تخته چند لا با دستگاه نوار بندی لبه چسبانده می شوند.

نوار pvc لبه بدنه کابینت

نوار لبه معمولاً با نوع چوب و لک و رنگ قسمتهای دیگر کابینت هماهنگ می شود. این بدین معناست که کابینت ساز باید انبار بزرگی از گزینه ها در دسترس داشته باشد، که به دور قرقره پیچانده و آماده مصرف باشند.
این دستگاه بزرگ لبه چسبان در کارخانه کنیون کریک است. یک اپراتور واحد مسئول تمام نوارلبه هاست، با این حال هر تکه با خصوصیات مرسوم نوار لبه را می چسباند.
هر یک از کابینت سازان در شرکت ویلیامز از این تهیه کننده نوار لبه کوچکتر استفاده می کنند. پس از وصل کردن نوار لبه ها، سنباده کشیده می شود تا لبه پایانی بدست آید. هر چه جنس نوار لبه ضخیم تر باشد، در طول زمان بهتر می ایستد ولی ضخامت بیشتر باعث می شود قیمت بالاتر برود.

نوار لبه کابینت

نوار لبه کابینت

ساخت نمای کابینت

نماهای کابینت از چوب سخت، یک جنس ورقه طرح ریزی شده و دارای روکش شبیه تخته چند لا، MDF یا خرده چوب، یا ترکیبی از این موارد ساخته شده اند.
این ورقه های چوبی در کنیون کریک به شکل نمای در چوبی سخت برش داده خواهند شد.
نماها که تخت هستند معمولاً مواد ورقه ای پوشیده شده با روکش چوب گرانتری، یک روکش ساخته شده شبیه لایه نازک وینیل یا سطح روکش که به سادگی رنگ شده است شبیه افرا، سپیدار یا MDF هستند.

mdf نمای کابینت آشپزخانه

روکش یک ماده نازک است که تحت فشار به لایه زیری ضخیم تر چسبانده می شود، بطوریکه سطح پایانی برای ماده می شود. لایه گذاری روکش توسط دستگاه هایی شبیه آنچه در شرکت ویلیامز نشان داده شد انجام می شود، چسب برای لایه زیری بکار می رود، سپس روکش بر روی قسمت بالا کشیده شده و برای بدست آوردن سطحی صاف فشرده می شود.
با این وجود نماها کاملاً صاف نیستند. آنهایی که روکشی برجسته دارند، معمولاً از چوب خرد شده ساخته شده اند که بطور منظم به هم وصل می شوند یا زوایا و روکش به هم پیوند می خورند تا نمای پایانی را بسازند.
نماهایی که جزئیات طولی بیشتری دارند، مانند سبک شیکر، اغلب با برشهای مربعی گرد آوری شده اند و همچنین قطعات مسطحی در میانه دارند.
مورد مهمی که در مورد درها و کشوها باید از آن آگاهی داشت محدودیت دوام آنها و ابعاد چوب آنهاست. شما در چوبی محکمی ساخته شده از یک گونه واحد چوب نخواهید داشت مگر اینکه به هم متصل شوند.
همچنین ساخت یک در چوبی بزرگ از چوب سخت که در طول زمان کج نشود کار مشکلی است.
کابینت سازها برای شما کابینتهایی با محدوده های سایز بر اساس مواد بکاررفته فراهم می کنند. غالباً راه حل استفاده از دو در کوچکتر بجای یک در بزرگ است تا مطمئن شویم درها محکم بوده و کج نمی شوند.

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید