سه قسمت انبار آشپزخانه را بشناسید

این پرسش که من چقدر فضا لازم دارم، به تصمیم گیریهایی در مورد اینکه کجا زندگی کنیم، چه نوع خانه ای مناسب ماست و چطور دوباره طرح ریزی کنیم، منجر می شود. این خود یک ترفند است که به چیزی که می خواهید دسترسی داشته باشید و تصمیم بگیرید چطور آن را انبار کنید تا دسترسی آسانتری به آن داشته باشید. این چالش را جدی بگیرید زیرا فضاهای با چیدمان ضعیف باعث آزار روزمره و مانعی برای لذت از در خانه بودن می شوند.

آشپزخانه مکانی است که باید به آن توجه بیشتری کرد زیرا قلب خانه است و همه چیز حول آن می چرخد. شرایط بطور زیادی فرق دارد، بنابراین اصول چیدمان آشپزخانه توأم با نوع خانواده موارد مشترک هستند.

دسته بندی انبار خود را اطراف سه ناحیه فعالیتهای اولیه در نظر بگیرید: یخچال، سینک ظرفشویی و اجاق گاز.

1. یخچال در مرکز

مرکزیت یخچال به عنوان نقطه دریافت و آماده کردن مواد اولیه غذا در چیدمان آشپزخانه کمک می کند. بهتر است نزدیک ورودی از سمت  خواروبارها قرار گیرد. حتی اگر این ترتیب در آشپزخانه شما وجود ندارد آن را مد نظر داشته باشید، چون کمک می کند بدانید چطور سازماندهی فضای آشپزخانه را شروع کنید.

کانتر آشپزخانه که نزدیک یا مقابلِ یخچال باشد، مکانی ایده آل برای قرار دادن کیسه های خواروبار است. این طرز قرار دادن انتقال سریع مواد سرد را به فریزر و یخچال، و ذخیره مواد خام، غذاهای کنسروی، ادویه جات، بسته های غلات و سایر مواد غذایی خشک را در کابینت های نزدیک یا انباری مجاور میسر می سازد.

دسترسی آسان به ادویه جات برای تهیه اولیه غذا به شما کمک می کند کارتان سریعتر و آسان تر راه بیافتد. چون ادویه جات در اینجا قرار می گیرند، طوری نقشه بریزید که مخلوط کن، آسیاب و ابزار آشپزخانه نظیر قاشق های و فنجانهای اندازه گیری به همراه الک، رنده ها، قالبهای سالاد، قالبهای کیک، بشقابهای پای و مافین در آنجا قرار بگیرند.

در مرکز قرار گرفتن یخچال همچنین نقطه ایده آل برای قوطی کنسرو باز کن، مولینکس، قهوه ساز و تستر و سایر وسایل کوچک که به همراه مواد خشک نیاز دارید است.

انبارهای وسایل نظیر این تصویر کمک می کند تا از در هم ریختگی کانتر نزدیک یخچال در امان بمانید. کتابهای آشپزی را می توان هر جایی در آشپزخانه قرار داد اما مرکزیت یخچال موقعیت خوبی است زیرا کتابها در اولین مراحل آشپزی مورد نیازند. یک قفسه کوچک در محلی قرار دهید که خشک اما در دسترس شما باشد.

جایی برای جارو و خاک انداز و زمین شوی در انبار یا قفسه کوچکی نزدیک یخچال در نظر بگیرید.

جدول بالا نقطه شروعی برای طرح ریزی انبار برای خواروبار است.این ایده ها را ترکیب کنید تا با شیوه زندگیتان جور در آید.

انبار مواد غذایی خشک. حداقل 16 فوت مکعب برای خواروبار در نظر بگیرید. کابینت های کشویی انبارحدود 24 فوت مکعبند، در حالیکه دولابهای گنجه اختصاص یافته حدود 75 فوت مکعب هستند (فضایی با 3 فوت مربع با 8 فوت ارتفاع).

تجهیزات و ابزارهای اولیه تهیه غذا. با کابینت هایی با عرض حداقل 24 اینچ شروع کنید. خانواده های بزرگتر لازم است با حداقل 24 اینچ پهنای کابینت آشپزخانه شروع کنند.

یخچال. کوچکترین یخچال حدود 10 فوت مکعب است. بهترینش با حدود 25 فوت مکعب فضای ذخیره مواد غذایی آغاز می شود.

وسایل کوچک، گلدانهای کم استفاده، کاسه ها و سینی ها. لیستهای کوچک با 12 اینچ پهنای کابینت شروع می شوند، با این حال خانواده های بزرگ ممکن است با 36 اینچ شروع کنند.

2. سینک ظرفشویی در مرکز آشپزخانه و کابینت آشپزخانه

مرکز ظرفشویی باید بین یخچال و اجاق یا ناحیه پخت و پز، برای کارایی ماکزیمم قرار بگیرد. چون ظرفشویی بیشترین استفاده را دارد و نقطه رفت و آمد است، قرار دادن ظرفشویی در مرکز بهترین کار است.

طوری طرح ریزی کنید که کانتر شلوغ و در هم ریخته نباشد. ناحیه درون و اطراف سینک برای کارهای آماده نمودن غذا از قبیل خرد کردن، علاوه بر شستشو و تمیزکاری بعد از غذا بکار می رود. سطل زباله را طوری جایی قرار دهید که ترتیب مرتبی بی دردسر بوجود اید.

انبار در سینک قسمتهایی را برای ظروف پهن، ظرفها و ظرفهای شیشه ای دربرمی گیرد، علاوه بر اینکه فعالیتهای شامل مدیریت اتلاف، محل قرارگیری و نگهداری حوله های ظرف خشک کن، وسایل تمیزکاری، گردگیری و خشک کردن می شود.

تخته برش و چاقوها را در میانه بین سینک و یخچال قرار دهید در نتیجه به راحتی می توانید به یخچال، وسایل برش و ریختن اضافات در سینک دسترسی داشته باشید.

بیشتر افراد لیوانها را در کابینتهای نزدیک سینک و ظرفشویی می گذارند، که بهتر است، ولی کشوهایی که برای نگه داشتن لیوانها طراحی شده اند راه حل خوبی هستند و کار را راحت می کنند. در هر حالت، جای خوبی برای سینک و ظرفشویی نسبت به لیوانها و ظرفها در نظر بگیرید.

هنگام چیدمان آشپزخانه و طراحی کابینت به دنبال راه هایی برای ذخیره وسایل مربوط به یکدیگر باشید، مثلاً لیوان نزدیک قهوه و ...

سینک، ظرفشویی و وسایل تمیزکاری. مینیمالیستها می توانند پهنای سینک را 12 اینچ و ظرفشویی را 18 اینچ بگیرند. خانواده های بزرگ ممکن است نیاز به دو ظرفشویی با پهنای 24 اینچ و سینک 30 اینچی دارد.

ظرفها، لیوانها و ظروف پهن. لوازم کوچک آشپزخانه حداقل به کابینت 18 اینچی نیاز دارند، در حالیکه اشپزها و خانواده های بزرگ باید با کابینت های یالایی و پایینی با پهنای 42 اینچ شروع کنند.

کارد و چنگال، تخته های برش، و وسایل کوچک. مینیمالیستها با کابینتهای با پهنای 12 اینچ شروع می کنند در حالیکه خانواده های بزرگ باید با 42 اینچی شروع به کار کنند.

زباله و بازیافت. بسته به اینکه چطور بازیافت، فضولات و چیدمان آنها با 12 اینچ پهنا شروع می شود و تا 36 اینچ در خانوار بزرگ می رسد.

3.اجاق گاز در مرکز آشپزخانه

دو ساختار، سینی اجاق با اجاق دیواری، در مرکز بودن اجاق را شامل می شوند، که در آن غذا پختن و آماده کردن سرو غذا روی می دهد. این وسایل را نزدیک میز ناهارخوری قرار دهید. هر چیزی که فرآیند پخت را دربر می گیرد نیاز است تا در مرکزیت ظرفشویی قرار بگیرد. اجاقهای با فضای کانتر بزرگ نزدیک یا مقابل آنها جایی دارند تا چیزهای داغ را روی آن قرار دهید. در نزدیک اجاق دستگیره هاو سایر چیزهایی را قرار دهید که کمک به برداشتن وسایل داغ می کند. همچنین این قسمت را برای انتقال غذاهای پخته به ظرف سرو غذا در نظر داشته باشید. طوری طرح ریزی کنید که دیسها، کاسه ها و وسایل مورد استفاده برای غذا بر سر میز اطراف اجاق باشند.

کابینتی برای وسایل پخت و پز که غالباً در بالای گاز استفاده می شود، و کابینت آشپزخانه دیگری برای وسایلی که معمولاً در اجاق استفاده می شوند در نظر بگیرید.وسایل برقی را در این قسمت قرار دهید تا به راحتی ظروف سرو غذا را جابجا کنید. تخته های برش نان و جانانی مناسب این قسمت هستند. وسایل برقی کوچکی که د این حوزه قرار می گیرند شامل تسترها، ماهیتابه هتی مخصوص وافل و کباب پزهای قابل جابجایی می شوند.

جا ادویه ای، قابلمه ها و ماهیتابه ها و وسایل آشپزی را اطراف وسایل پهت قرار دهید تا مطمئن شوید به راحتی به ابزارها و مواد خامی که در آماده سازی غذا نیاز دارید، دسترسی دارید. ترجیح شخصی تعیین می کند که آیا می خواهید شما می خواهید این وسایل را مانند شکل قبل در قفسه یا کابینت بالایی، یا در کشوها و کابینتهای که زیر تراز چشمند بگذارید. راه های دیگری هم وجود دارد، پس تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهتر بوده و با زیبایی دیزاین شما مطابقت دارد.

ماکروویو این اجاقها برای مینیمالیستها با پهنای 24 اینچ وجود دارند، در حالیکه برخی واحدها بصورت اجاق دو قلو هستند که 30 اینچ پهنا دارند.

ظروف خوراک پزی، آشپزی و وسایل کوچک خانه های کوچک حداقل نیاز به 24 اینچ پهنای کابینت و دیوار دارند، در حالیکه خانوارهای بزرگ با حداقل 60 اینچ پهنا آغاز می کنند.

این سه مفهوم را در نظر بگیرید و به عنوان نقطه آغازی برای چیدمان آشپزخانه استفاده کنید. برای نمونه، شما ممکن است بخواهید نقطه ای در آشپزخانه برای بچه ها داشته باشید که راحت باشند. نکته کلیدی چیدن وسایل بصورتی است در قسمت آشکاری قرار گرفته و به راحتی قابل دسترس باشند.

انتخاب طرز انبار در آشپزخانه بیتگی به تعداد افراد خانواده دارد. موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • مینیمالیستها. افرادی با شیوه زندگی مختصر و مفید، از قبیل ساکنان شهری و مجردها.
  • خانواده های تازه. خانواده های جدید که هنوز وسیله به خانه اضافه می کنند.
  • خانواده های خالی از بچه آنها که در مقیاس کوچکند اما با این وجود هنوز می خواهند چیزهای زییادی نگه دارند.
  • خانواده بزرگ. آنها که خانه ای پر از بچه هایی با سنین مختلف دارند، و وسایل زیادی برای چیدمان دارند.

 

آشپزخانه مینیمالیست

از چپ به راست در این آشپزخانه با یک دیوار تکی، یخچال وبعد از آن کابینتهای انباری هستند. بعد از آن ظرفشویی و سینک کوچک فضای کوچک کافی و تمیزی به همراه قفسه های باز برای ظروف شیشه های و ظروف ناهار که بطور هنرمندانه نمایش داده می شوند فراهم می کند. یک اجاق کوچک و اجاق دیواری در انتهای سمت راست قرار دارد. سقف بلند این اجازه را داده تا یک سری کابینت اضافی در بالا وجود داشته باشد، که که در مواقع ضروری می توان با استفاده از پله به آنها دسترسی داشت.

آشپزخانه تازه کارها

زمانی که یک آشپزخانه تازه کارها دارید باید افکارتان کارآمد و کامل باشد. این نمونه یک ردیف ساده با پهنای 30 اینچ و ماکروویو توکاردارد که با تدبیر کنار یخچال قرار داده شده است. قسمت u شکل یک سه گوش کافی فراهم می کند ولی فضای کافی را برای آشپزها فراهم می آورد.

آشپزخانه خالی از جمعیت

در یک بخش شهری فیلادلفیا، این آشپزخانه فرجامی پر زرق و برق و اعیانی برای مالکان این خانه خالی ایجاد می کند. فضاها و ویژگیها از حد معمول بزرگترند ولی بیش از حد هم بزرگ نیستند.

آشپزخانه خانواده بزرگ

این آشپزخانه . کابینت آن یخچال بزرگی تو کار با یخ ساز و آب سرد کن دارد. ماکروویو و قهوه ساز بعد از آن قبل از مرکز پخت و پز آمده اند، که با یک اجاق دوقلو و کشوی گرم کننده و اجاق تو کار بزرگ حرفه ای تلفیق شده است. سینک و ظرفشویی در قسمت ویژه، کار کردن را بین یخچال و قسمت پخت و پز راحت می کند.

نظری وجود ندارد

یک نظر بگذارید